Żużel. Stal Gorzów ma kłopoty z jazdą w Grudziądzu. Czy przełamią się w 3. kolejce PGE Ekstraligi?

Żużel. Stal Gorzów ma kłopoty z jazdą w Grudziądzu. Czy przełamią się w 3. kolejce PGE Ekstraligi?

Żużel.

Drużyna Moje Bermudy Stal Gorzów jest skazana na porażkę w Grudziądzu. Taki wniosek nasuwa się po przeanalizowaniu rywalizacji tych zespołów w ostatnich latach. Od sześciu sezonów gorzowianie dostają lanie od Zooleszcz DPV Logistic GKM-u. Czy Stal ma kompleks jazdy na torze w Grudziądzu?

 Nicki Pedersen, Anders Thomsen, Wiktor Jasiński
Nicki Pedersen, Anders Thomsen, Wiktor Jasiński (Foto: Zuzanna Kloskowska / Przegląd Sportowy)

Grudziądzanie zawitali do PGE Ekstraligi w 2015 roku. Od tamtej pory Stal Gorzów sześć razy przyjeżdżała na stadion przy ulicy Hallera i zawsze wracała na tarczy. Nawet w mistrzowskim sezonie 2016 gorzowianie przegrali z kretesem na grudziądzkim owalu. Porażka 36:54 była zaledwie jedną z czterech w całym sezonie i zdecydowanie najwyższą. Pojawiają się stwierdzenia, że Stal ma kompleks GKM-u i grudziądzkiego toru.

– Stal od wielu lat ma problem z jazdą na torze w Grudziądzu. Gorzowianie nie tylko w ostatnich sześciu latach się tam męczyli, ale także o wiele wcześniej. Nie wiem, co jest tego przyczyną, ale coś im ewidentnie nie pasuje – zauważa były żużlowiec i wychowanek gorzowskiego klubu Marcin Kozdraś. – Być może to drugi łuk i słynne drzewo, które przyciąga – dodaje pół żartem, pół serio.

Nasz ekspert podkreśla, że Stal ma świetny początek sezonu. Gorzowianie pokonali na wyjeździe Fogo Unię Leszno (49:41), a następnie nie dali szans na własnym torze Motorowi Lublin (52:38). – Mają świetny początek i to jest moment, kiedy mogą przełamać złą passę w Grudziądzu – twierdzi. – Tym bardziej, że GKM ma dużo słabych punktów. No i nie mają już Artioma Łaguty – dodaje.

Explore more:  Napastnik powypadkowy. Wisła Płock dopięła swego i sprowadziła Zawadę

Mimo dwóch zwycięstw w Stali doszło do jednej zmiany. Trener Stanisław Chomski odsunął Rafała Karczmarza, a swoją pierwszą szansę ma dostać Markus Birkemose. – Widać, że trener ciągle szuka optymalnego składu. Birkemose może nie popisał się w duńskich eliminacjach do Grand Prix, ale ciągle jechał w kontakcie. Wymiana najsłabszego ogniwa może wyjść temu zespołowi na dobre – przyznaje Kozdraś.

Przez ostatnie sześć lat najskuteczniejszym zawodnikiem Stali w Grudziądzu był Bartosz Zmarzlik. Dwukrotny indywidualny mistrz świata – w przeciwieństwie do zespołu – nigdy nie zawiódł na torze przy Hallera. W poprzednim sezonie wywalczył komplet dziewięciu punktów, ale gorzowianie przegrali 25:29. Mecz został przerwany po ośmiu biegach, ponieważ tor nie nadawał się do jazdy. Sędzia uznał tamten wynik, ale kto wie jakby skończyło się spotkanie, gdyby rozegrano wszystkie piętnaście wyścigów.

Ostatnie mecze pomiędzy GKM-em, a Stalą na torze w Grudziądzu:.

2015 rok – 50:40.

2016 rok – 54:36.

2017 rok – 49:41.

2018 rok – 49:41.

2019 rok – 51:38.

2020 rok – 29:25.

ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM GRUDZIĄDZ – MOJE BERMUDY STAL GORZÓW.

18 kwietnia (niedziela), godz. 16:30, transmisja nSport+.

[GKM:] 9. Krzysztof Kasprzak, 10. Kenneth Bjerre, 11. Norbert Krakowiak, 12. Przemysław Pawlicki, 13. Nicki Pedersen, 14. Mateusz Bartkowiak, 15. Denis Zieliński. [Trener:] Janusz Ślączka.

[STAL:] 1. Szymon Woźniak, 2. Anders Thomsen, 3. Martin Vaculik, 4. Markus Birkemose, 5. Bartosz Zmarzlik, 6. Kamil Nowacki, 7. Wiktor Jasiński. [Trener:] Stanisław Chomski.

[Sędziuje:] Paweł Słupski (Lublin).

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Explore more:  Sneijder chce grać w Premier League

Data utworzenia:.

15 kwietnia 2021, 19:50.

Korespondent żużlowy Przeglądu Sportowego Onet.

Korespondent żużlowy Przeglądu Sportowego Onet.

Bạn cũng có thể thích...