Żużel. Czy zdrowy Grigorij Łaguta zmieniłby losy finału PGE Ekstraligi? Wojciech Dankiewicz komentuje

Żużel. Czy zdrowy Grigorij Łaguta zmieniłby losy finału PGE Ekstraligi? Wojciech Dankiewicz komentuje

Żużel.

Żużel.. W wielkim finale PGE Ekstraligi zabrakło Grigorija Łaguty. Sztab szkoleniowy Motoru Lublin za Rosjanina musiał stosować zastępstwo zawodnika. Czy z Łagutą w składzie lublinianie zdobyliby pierwsze złoto DMP w swojej historii?

20.06.2021 MOTOR LUBLIN - MOJE BERMUDY STAL GORZOW PGE EKSTRALIGA ZUZLOWA
20.06.2021 MOTOR LUBLIN – MOJE BERMUDY STAL GORZOW PGE EKSTRALIGA ZUZLOWA (Foto: Marcin Karczewski / Pressfocus)

Motor Lublin w dwumeczu finałowym PGE Ekstraligi musiał radzić sobie bez kontuzjowanego Grigorija Łaguty. Za Rosjanina stosowane było zastępstwo zawodnika. W Lublinie, dzięki temu manewrowi Motor wywalczył siedem punktów, a we Wrocławiu sześć. Można śmiało stwierdzić, że zdrowy Łaguta zdobyłby więcej „oczek”. Rosjanin w rundzie zasadniczej wywalczył na torze we Wrocławiu 11 punktów. Czy można pokusić się o stwierdzenie, że z nim w składzie Motor byłby mistrzem Polski?

– Na pewno gdyby Grigorij Łaguta jechał w finale to byłoby ciekawiej, a mistrza Polski poznalibyśmy w 15. Biegu – twierdzi Wojciech Dankiewicz. – Teraz to jednak tylko dywagacje, bo Motorowi zabrakło punktów drugiej linii. Gdyby Buczkowski pojechał trochę lepiej, a Hampel nie tracił łatwo pozycji to historia byłaby może inna – dodaje ekspert Canal+.

Dankiewicz zwraca uwagę na to, że liderzy obu ekip pojechali na maksimum możliwości, a najważniejsza była druga linia. Szczególnie kluczowa była postawa Daniela Bewleya, który był największym bohaterem wrocławian. – Fantastycznie pojechał w dwóch meczach finałowych i w końcu pokazał swój potencjał. W spotkaniach z Motorem przeszedł samego siebie – opowiada ekspert.

Finał pokazał też, że teoria o tym, że mistrzostwo zdobywa ten klub, który ma najlepszy juniorów się nie zawsze sprawdza. Juniorzy Motoru wywalczyli w finale 13 punktów i pięć bonusów, a młodzieżowcy Sparty zaledwie cztery „oczka” i jeden bonus. – Lublinianie mieli fantastyczną formację juniorską. Mieli problemy zdrowotne, ale zrobili w wielkim finale swoje. Tym razem teza o juniorach się nie sprawdziła, bo Sparta była lepiej zbilansowanym zespołem – kończy.

Explore more:  PŚ w Planicy: Stefan Horngacher pożegnał się z polską reprezentacją

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Data utworzenia:.

28 września 2021, 17:57.

Korespondent żużlowy Przeglądu Sportowego Onet.

Korespondent żużlowy Przeglądu Sportowego Onet.

chile vs dominican republic

al akhdoud vs al-taawoun

antigua and barbuda vs guyana

algeria youth league

algeria youth league

vfb stuttgart vs borussia dortmund timeline

beşiktaş vs bodø/glimt

suriname vs haiti

Bạn cũng có thể thích...