Żużel: Co za słowa Skrzydlewskiego! Inni prezesi mogą się od niego uczyć

Żużel: Co za słowa Skrzydlewskiego! Inni prezesi mogą się od niego uczyć

Żużel.

Żużel.. H. Skrzydlewska Orzeł Łódź zajął czwarte miejsce w eWinner 1. Lidze Żużlowej. To sukces, bo po rundzie zasadniczej drużyna była dopiero piąta, a był moment w sezonie, że mogła być nawet zagrożona spadkiem do 2. Ligi Żużlowej. Orzeł skorzystał na loteryjnym systemie play-off. — Analizując cały sezon, nasz wynik, to wielki fuks — uważa Witold Skrzydlewski, prezes honorowy Orła. — Nie jestem człowiekiem, który mówi, że jak nam się powiodło, to system jest w porządku. Nie, nie jest — dodaje.

Witold Skrzydlewski
Witold Skrzydlewski (Foto: Łukasz Trzeszczkowski / newspix.pl)

Dalszy ciąg materiału pod wideo.

Orzeł zakończył sezon na półfinale play-off, który minimalnie przegrał z Cellfast Wilkami Krosno. W Łodzi Orzeł wygrał 49:41. W Krośnie przegrał 40:50. Drużyna była bardzo blisko nawet finału rozgrywek.

 • Zobacz więcej: Zmarzlik szybko wróci do Stali Gorzów? Zastanawiające słowa.
 • Orzeł w sezonie rozegrał aż 18 meczów. To sporo. W poprzednich latach nie miał takiej możliwości. Problem małej liczby meczów w 1. LŻ zawsze podkreślał Witold Skrzydlewski, prezes honorowy klubu i sponsor. Skrzydlewski od lat proponuje reformę rozgrywek.

  — No i co z tego, że my pojechaliśmy 18 meczów, jak były drużyny, które odjechały po 14 spotkań i sezon skończyły w lipcu — mówi Skrzydlewski. — I ja mam być z tego zadowolony? Nie, bo my nie patrzymy tylko na siebie, ale także na innych — dodaje.

  Długa przygoda Orła w tym sezonie z 1. LŻ, to także efekt nowego systemu play-off.

  Explore more:  Mecz mistrza Polsku w lidze VTB zostanie przełożony. Nie poleciał do Kazachstanu

  Dzięki temu, że do play-off wchodzi sześć ekip i jest to bardzo loteryjny system, Orzeł miał możliwość sprawiania niespodzianek i był bliski finału.

  — Analizując cały sezon, bo tak trzeba robić, nasz wynik, to wielki fuks — przyznaje Skrzydlewski. — Nie jestem tym człowiekiem, który mówi, że jak nam się powiodło, to system jest w porządku. Nie, nie jest w porządku. Cały czas uważam, że mój pomysł na ligę jest najlepszy i najsprawiedliwszy– dodaje.

 • Zobacz również: Remontada czy wielka rozpacz w Lublinie? Stal nie ma tego jak przegrać.
 • Przypomnijmy, że Skrzydlewski od lat jest za tym, aby liga składała się z 14 kolejek rundy zasadniczej (jak obecnie) oraz tzw. Rundy finałowej.

  — Po rundzie zasadniczej dzielimy ligę na dwie czwórki, jedną walczącą o awans i drugą o utrzymanie, dzielimy też punkty na połowę, aby spłaszczyć tabelę. Następnie w grupach drużyny jadą mecze każdy z każdym. W sumie każdy zespół w sezonie rozgrywa po 20 spotkań. Plusem byłoby to, że zawodnicy nie wybieraliby klubów, które gwarantują sukcesy i dłuższy sezon, bo wszyscy sezon mieliby jednakowy — powiedział Skrzydlewski.

  Gdyby obowiązywał system Skrzydlewskiego, to Orzeł w tym sezonie jeździłby w grupie spadkowej.

  — Oczywiście, że mam tego świadomość — mówi. — Do rundy finałowej przystępowalibyśmy z siedmioma punktami, Wybrzeże miałoby też siedem, a ROW i Start po sześć. Proszę zobaczyć, jakie to byłoby emocje. Każdy mecz miałby znaczenie — zakończył Skrzydlewski.

  Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

  Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

  Data utworzenia:.

  15 września 2022, 16:24.

  Dziennikarz „Przeglądu Sportowego”.

  leeds vs man utd

  morocco vs spain

  man city vs wolves

  bournemouth vs newcastle

  Brazil vs Serbia

  Explore more:  Setien: wymiana zdań Messiego i Abidala nie wpłynie na Barcelonę

  Bạn cũng có thể thích...