Władymir Kliczko niepokonany od dziewięciu lat!

Władymir Kliczko niepokonany od dziewięciu lat!

Władymir Kliczko pozostaje bez pogromcy od dziewięciu lat i dziewiętnastu walk.

To nie będzie łatwy wieczór, nawet dla zwycięzcy – zapowiadał Władymir Kliczko podczas środowego treningu otwartego i miał rację. Aleksander Powietkin napsuł mu sporo krwi i do ostatniego gongu polował na nokautujący cios, a mistrz musiał mieć się na baczności. Jednak jeśli jeden z najtrudniejszych pojedynków Kliczki w ostatnich latach kończy się 15-punktową przewagą na kartach sędziowskich, świadczy to tylko o przepaści dzielącej go od reszty stawki.

Rezultaty zapisane przez wszystkich sędziów (119:104), pamiętając o odebranym punkcie za pchnięcie przeciwnika, oznaczają, że Kliczko był lepszy w każdej rundzie. Co ważne dla tych, którym zależy na wizerunku tej dyscypliny, oznaczają również, że w przypadku nieco bardziej wyrównanej walki nie doszłoby do skandalu, którym byłoby przyznanie zwycięstwa Powietkina.

Zdecydowana większość z 14 tysięcy widzów, którzy po brzegi wypełnili otwartą w połowie halę kompleksu Olimpijskij, szykowała się na zwycięstwo swojego bohatera, a w mediach mało który z ekspertów ośmielił się stwierdzić, że Powietkin ma małe szanse. Moskwa była rosyjskim Wrocławiem, który dwa lata temu też mocno wierzył w powodzenie Tomasza Adamka stającego naprzeciw Witalija Kliczki, choć z perspektywy czasu każdy przyznał, że logicznych przesłanek brakowało.

Na oczach George’a Foremana i Lennoksa Lewisa Władymir wykorzystał to, w czym wielu upatrywało jego największych atutów. Znakomity, niezwykle szybki i przy okazji mocny lewy prosty oraz nabrana przez lata pracy z Emanuelem Stewardem mądrość. Choć nikomu się to nie podobało, klincze w momentach potencjalnego zagrożenia zneutralizowały zapędy krewkiego Powietkina, a i mocno go osłabiały. Raz za razem kładący się na plecach rywala pięściarz ważący 110 kilogramów musi odbierać mu dużo sił. Dodatkowo Kliczko po raz kolejny zaimponował bardzo dobrą pracą nóg i szczelnym blokiem przy ciosach sierpowych Rosjanina.

Prawy prosty Władymira tym razem nie był tak skuteczny, za to z powodzeniem zastąpił go lewy sierpowy. Po takim ciosie, z pozoru niegroźnym, Powietkin zatańczył i upadł na deski już w drugiej rundzie. Trzy nokdauny, nie wszystkie prawidłowo zaliczone, musiał też odcierpieć w siódmej. Wchodząc do narożnika w przerwie przed ósmą odsłoną, Witalij Kliczko uniósł rękę w geście triumfu. Już wiedział, że brat tej walki nie przegra, choć dzięki uporowi Powietkina i niesłabnącemu dopingowi Rosjan (atmosfera o wiele gorętsza niż u sztywnych Niemców) trzymała ona w napięciu do ostatnich sekund.

Ukrainiec zarobił za tę walkę 12,88 mln euro – najwięcej w karierze. Rosjanin otrzymał 4,3 mln.

Explore more:  3 DNI DO EUROBASKETU: Pierwszy rywal Polski w formie, a Teodosić nie jedzie do Słowenii

We wcześniejszym pojedynku Mateusz Masternak stracił tytuł mistrza Europy w wadze junior ciężkiej. Polak przegrał przez techniczny nokaut w 11. Rundzie walkę z Rosjaninem Grigorijem Drozdem. Więcej o walce Masternaka czytaj >> TUTAJ.

RELACJA:.

22:52 – Nie mogło być inaczej! Jednogłośną decyzją sędziów wygrał Władymir Kliczko. Wszyscy arbitrzy punktowali 119-104.

22.50 – Czekamy na werdykt sędziów. Wielka radość w obozie Włdymira Kliczki.

XII RUNDA.

Powietkin rzucił się jeszcze do ostatniej szarży, ale nic ona nie przyniosła, ale Rosjanin dotrwał do końca walki.

XI RUNDA.

Powietkin ponownie znalazł się na deskach, ale było to wynikiem pchnięcia Kliczki, który został ukarany ostrzeżeniem. Nie powinno mieć to jednak większego wpływu na wynik.

X RUNDA.

Powietkin cały czas jest obijany, ale zaciekle idzie do przodu. Niezłomny jest Rosjanin, ale na nic się to nie zda, gdyż na punkty bardzo przegrywa.

IX RUNDA.

Kolejna runda dla Kliczki, który spokojnie rozbija Powietkina lewymi prostymi. Twarz Rosjanina coraz bardziej opuchnięta.

VIII RUNDA.

Wydawałoby się, że Kliczko powinien zaatakować mocniej i skończyć walkę, ale tak się nie stało. Ukrainiec jakby chciał uśpić Powietkina. Ta runda bez czystego ciosu, za to bardzo dużo klinczów.

VII RUNDA.

Powietkin ledwo dotrwał do końca rundy. Rosjanin trzy razy był na deskach i na miękkich nogach odszedł do swojego narożnika. Ta walka musi skończyć się znokautowaniem Powietkina.

VI RUNDA.

Za nami połowa walki. Powietkin ma rozcięty prawy łuk brwiowy. Kliczko spokojnie kontroluje walkę swoimi lewymi prostymi, na tę taktykę Rosjanin nie może znaleźć sposobu.

V RUNDA.

Na początku rundy Powietkin trafił Kliczkę prawym. Ukrainiec oddał dwa razy lewym i tyle było ciosów w piątej rundzie. Później były tylko misie, czyli klincze.

IV RUNDA.

Kliczko punktuje Powietkina lewym prostym, a gdy ten próbuje skrócić dystans to od razu jest klincz. Kibice są bardzo niezadowoleni z przebiegu walki i gwiżdżą.

III RUNDA.

Powietkin próbuje przebić się przez defensywę Kliczki, ale Ukrainiec dobrze się broni i gdy tylko Rosjanin doskakuje to on klinczuje. Runda bez czystego ciosu.

II RUNDA.

Powietkin po raz pierwszy w karierze znalazł się na deskach. Kliczko trafił go krótkim lewym sierpowym w skroń, wcześnie Ukrainiec często klinczował a zamachowe Rosjanina dochodziły zaledwie do gardy Władymira.

I RUNDA.

Powietkin od razu zaczął skracać dystans, ale Kliczko spokojnie kontrował lewymi prostymi. Rund chyba na remis. Kliczko jest niezatapialny (tak powiedział komentator), ale Bismarck i Titanic te były niezatapialne ale poszły na dno.

22.03 – Pierwszy gong tej walki! START!

22.02 – Sędzia ringowy pouczył obu pięściarzy.

Explore more:  Arne Senstad trenerem reprezentacji Polski w piłce ręcznej kobiet

22.01 – Buffer już zapowiedział obu głównych aktorów dzisiejszego widowiska.

22.00 – Powietkina dopinguje Nikołaj Wałujew.

21.56 – A tak z innej beczki. Wiecie ile kosztuje miejsce przy ringu? W kasach kosztowało 4,5 tysiąca dolarów, dzisiaj na czarnym rynku ceny przekroczyły 20 tysięcy.

21.55 – Teraz odgrywają hymny Ukrainy i Rosji.

21.53 – Władymir Kliczko już podąża w kierunku ringu. Ukrainiec jest bardzo skupiony.

21.48 – Powietkin już na ringu.

21.42 – Mateusz Borek połączył się ze studia Polsatu z przebywającym w Zakopanem Krzysztofem Włodarczykiem (48-2-1, 34 KO), który wypowiedział się na temat Mateusza Masternaka (30-1, 22 KO). “Master” kilkadziesiąt minut temu stracił tytuł mistrza Europy w wadze junior ciężkiej na rzecz Grigorija Drozda (37-1, 26 KO).

– Za dużo nonszalancji, za nisko ręka opuszczona. Na takim poziomie, po wejściu z podwórka na salony, nie może być takich błędów. Nie ma co walczyć lewy na lewy, kiedy zawodnicy są tego samego wzrostu. Rywala trzeba oszukać. Jestem zawsze za swoim rodakiem, trzymaliśmy kciuki. Fajnie by było, gdyby podniesiona była ręka Mateusza. Dziwne uczucie. Ta walka oddzieliła chłopców od mężczyzn – oświadczył “Diablo”.

21.40 – Michael Buffer już zapowiada Saszę Powietkina. Pretendent już wychodzi!

21.39 – Tak wyglądali podczas ważenia.

(Foto: Reuters)

21.26 – Trwają już ostatnie przygotowania do walki wieczoru.

Tak o walce Masternaka z Drozdem napisał ringpolska.Pl:.

Mateusz Masternak (30-1, 22 KO) przegrał przez techniczny nokaut w jedenastej rundzie z Grigorijem Drozdem (37-1, 26 KO), tracąc tytuł mistrza Europy wagi junior ciężkiej. Od drugiego starcia Polak boksował z mocno krwawiącym lewym łukiem brwiowym.

Po pierwszej rozpoznawczej rundzie, w której “Master” był pięściarzem nieznacznie lepszym, w drugim starciu Drozd mocno ruszył do przodu i kilka razy trafił prawym sierpowym. Po jednym z takich ciosów pękł lewy łuky brwiowy Polaka, który zaczął obficie krwawić. W kolejnej odsłonie Masternak wrócił do gry i zaczął trafiać ciosami prostymi.

Po słabszej w wykonaniu Polaka czwartej rundzie, w piątym starciu “Master” trafił mocnym prawym przy linach, a dalszą część tej rundy kontrolował poprzez skuteczny lewy prosty. W dwóch kolejnych odsłonach Masternak wyprowadzał niewiele ciosów i dawał się zaskakiwać pojedynczymi, ale bardzo precyzyjnymi atakami Rosjanina.

W ósmej rundzie Polak obudził się, trafiając kilkukrotnie bezpośrednim prawym prostym. Czyste ciosy Masternaka zdawały się nie robić na Drozdzie dużego wrażenia. W dziewiątej odsłonie podopieczny Andrzeja Gmitruka ponownie kilka razy czysto trafił na szczękę prawym prostym, ale Drozd kilka razy także udanie skontrował. W jedenastym starciu Masternak dał się kilka razy zepchnąć do głębokiej defensywy, a Rosjanin widząc schowanego za podwójną gardą rywala zaczął bić seriami i mocno wstrząsnął Polakiem po lewym prostym.

Explore more:  Serbia - lepszy bilans małych punktów

Masternak cofnął się do narożnika i zainkasował całą serię ciosów prostych, sędzia ringowy widząc nieaktywność Polaka zdecydował się przerwać pojedynek. Dla “Mastera” była to pierwsza zawodowa porażka.

17.07 – Legendarny bokserski konferansjer Michael Buffer opowiada Przemysławowi Osiakowi o swoich odczuciach przed starciem Władymira Kliczki z Saszą Powietkinem. Zobacz wideo.

16.32 – Andrzej Gmitruk, były trener Tomasza Adamka, prowadzący obecnie Mateusza Masternaka, podobnie jak większość ekspertów stawia na wygraną Kliczki, jednak dodaje, że sensacji na moskiewskim ringu całkowicie wykluczyć nie można. Czytaj więcej.

16.05 – Przed walką Kliczki z Powietkinem rękawice skrzyżują Mateusz Masternak z Grigorijem Drozdem. Zobacz co o tej walce powiedział trener Polaka Andrzej Gmitruk.

16.00 – James Ali Bashir obok Jonathona Banksa jest najważniejszym członkiem sztabu szkoleniowego Władymira Kliczki, mistrza świata WBA, IBF, WBO i IBO w wadze ciężkiej. Z amerykańskim trenerem rozmawialiśmy w Moskwie na dwa dni przed sobotnim starciem Ukraińca z Rosjaninem Aleksandrem Powietkinem. Zobacz wideo.

15.55 – Masternak: Jak mnie złamać? Zabić! Przeczytaj cały wywiad z Mateuszem Masternakiem.

15.50 – Przed wyczekiwaną walką Władymir Kliczko – Aleksander Powietkin doszło do ważenia obu bokserów. Zobacz film z tego zdarzenia!

15.45 – Sądzę, że Władymir zdominuje tę walkę. Z moich obserwacji Powietkina i jego zespołu wynika, że są jak ryba wyrzucona na brzeg. Popełniają te same błędy co nasi wszyscy poprzedni przeciwnicy. Każdy, kto przystępuje do walki z Władymirem, jest o dwa kroki za nim biorąc pod uwagę przygotowania, staranność i wiedzę. Dlatego Władymir zdmuchnie Powietkina pomiędzy piątą a siódmą rundą. Przeczytaj cały wywiad.

Przed walkami:.

Ukrainiec Władimir Kliczko ważył 109,6 kg, a Rosjanin Aleksander Powietkin – 102,4 kg przed sobotnią walką bokserską w Moskwie. Pierwszy jest mistrzem świata IBF, WBO, IBO oraz superczempionem WBA. Drugi to czempion organizacji WBO w wadze junior ciężkiej.

Podczas tej samej gali Mateusz Masternak stanie po raz pierwszy w ringu jako obrońca tytułu mistrza Europy w kategorii junior ciężkiej. Jego przeciwnikiem będzie Rosjanin Grigorij Drozd. Na wadze Polak okazał się nieznacznie lżejszy – 89,7 kg w porównaniu z 90,2 kg reprezentanta gospodarzy.

Według niemieckiej agencji prasowej DPA galę boksu w Olimpia-Arena obejrzy 14 tys. Widzów, a wśród nich prezydent Rosji Władimir Putin.

Faworytem walki, według Unibetu, jest Władymir Kliczko. Kurs na zwycięstwo Ukraińca to 1,25 przy 4,00 na wygraną Aleksandra Powietkina. Faworytem walki Masternak – Drozd, jest Polak. Krs na jego triumf to 1,62, przy 2,30 na zwycięstwo Rosjanina.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Źródło:PrzegladSportowy.Pl.

Data utworzenia:.

5 października 2013, 22:40.

Bạn cũng có thể thích...