Warta pozyskała klasowego bramkarza

1 liga.

Pierwszoligowa Warta Poznań zatrudniła właśnie bramkarza, który ma na swoim koncie ponad 200 występów w ekstraklasie. Andrzej Bledzewski, tak jak wszyscy nowi gracze, podpisał w Poznaniu kontrakt na razie tylko do czerwca.

11 lutego 2011, 10:13..

| Aktualizacja 11 lutego 2011, 10:13…

– Z pewnością przydałby nam się jeszcze bramkarz, który wzmocniłby rywalizację – mówił ponad dwa tygodnie temu trener Zielonych Bogusława Baniak. I prezes Izabela Łukomska-Pyżalska nie pozostała głucha na tę prośbę. Tym bardziej że wzmocnienia są konieczne, jeśli klub chce skutecznie walczyć o utrzymanie w I lidze.

Piotr Kieruzel, Adrian Bartkowiak, Przemysław Otuszewski, Łukasz Białożyt, Maciej Scherfchen, Artur Marciniak, Krzysztof Gajtkowski, Michał Ciarkowski – niemal każdy dzień przynosił informacje o graczach, którzy związali się z poznańskim zespołem. Teraz jeszcze zostało spełnione życzenie Baniaka i zakontraktowany został bramkarz.

Andrzej Bledzewski, który w lipcu skończy 34 lata, ma na koncie aż 213 spotkań w ekstraklasie, niedawno rozwiązał umowę z Arką. Zdecydował się na przyjście do Poznania, gdzie będzie rywalizował o miejsce w składzie z Łukaszem Radlińskim. – Andrzej spotkały różne perypetie w ostatnim czasie. Niech Warta będzie dla niego nowym rozdziałem w życiu – życzy mu szkoleniowiec.

Warta stosuje manewr wiązania się z zawodnikami tylko do czerwca z ewentualną opcją przedłużenia kontraktów. To zabezpieczenie na wypadek, gdyby bitwa o utrzymanie zakończyła się niepowodzeniem. Czy to już koniec wzmocnień? Wszystko wskazuje na to, że tak. Choć… – Może jeszcze chciałbym jakiegoś doświadczonego stopera – przyznaje Baniak, ale zaraz dodaje: – Nie ma takiej konieczności, bo doskonale wiem, że i tak przekroczyliśmy już budżet.

Explore more:  Polska - Islandia: oceny dla Biało-Czerwonych

Warta Poznań dzisiaj gra w Bydgoszczy sparing przeciwko Zawiszy.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Źródło:PrzegladSportowy.Pl.

Autor:hen.

Data utworzenia:.

11 lutego 2011, 10:13..

Bạn cũng có thể thích...