Volkswagen Polo wróci na oesy?

Volkswagen Polo wróci na oesy?

Motorowe.

To zaskakujący zwrot akcji! Wszystko wskazywało na to, że po nagłym wycofaniu się z rajdowych MŚ, doskonale dopracowane auto na przyszły sezon pójdzie na straty. Przedstawiciele Volkswagena przyznają jednak, że są gotowi udostępnić przyszłoroczne Polo WRC prywatnej ekipie, jeśli nie będą musieli dołożyć do interesu. Czy pojedzie nim Sebastien Ogier?

6 grudnia 2016, 13:17..

| Aktualizacja 6 grudnia 2016, 14:54.

Sebastien Ogier
Sebastien Ogier (Foto: AFP)

W tym tygodniu decyzję co do przyszłości ma potwierdzić czterokrotny rajdowy mistrz świata. – Teraz mam dwie opcje. Chcę samochodu, który daje najlepszą szansę na wygrywanie. Potrzebuję tego, aby utrzymać motywację. Chciałbym także stabilności na przyszłość. Mam opcje na jednoroczną lub dwuletnią umowę. Nie chodzi o pieniądze, chodzi o potencjał… – Zapewnia Francuz.

Jedną z opcji są niewątpliwie starty w M-Sporcie, Fordem Fiesta WRC. Druga pozostaje tajemnicą, ale zapewnie nie jest to Toyota, którą Ogier testował zaraz po Rajdzie Australii. Nagrania wideo z przejażdżek po mokrym asfalcie wskazywały, że Yaris WRC pozostawia wiele do życzenia. – Nie było za dobrze na asfalcie, tu zgoda, ale lepiej było na szutrze – przyznał Sebastien. – Było bardzo ślisko, więc to nie pomaga w pokazaniu potencjału maszyny, ale w takich warunkach możesz też szybko powiedzieć, co jest nie tak z samochodem.

Explore more:  Trudna współpraca Piasta z policją

W tej sytuacji bardziej prawdopodobne wydają się dwa inne rozwiązania. Pierwszym jest podpisanie kontraktu z Citroenem, który… Wciąż się waha z zaoferowaniem najlepszemu rajdowcowi świata godnej go oferty. Druga dotyczy ostatnich pogłosek w sprawie możliwości wystawienia w sezonie 2017 Polo WRC.

Szef motorsportu Volkswagena Wolfgang Durheimer potwierdził, że przyszłoroczne auto będzie udostępnione prywatnej ekipie, jeśli ta zbierze odpowiednie środki i nie będzie sięgała do kasy VW. Mówi się, że dwukrotny zwycięzca Rajdu Dakar Nasser Al-Attiyah stara się złożyć taki team w oparciu o sponsoring z rodzimego Katar oraz Red Bulla. Być może jeden z foteli mógłby zająć obecny mistrz świata.

Co ciekawsze – do przejęcia jest także Audi LMP1, ponieważ w ślad za siostrzanym Volkswagenem, także Audi wycofało się nagle z wyścigowej kategorii WEC (Długodystansowe Mistrzostwa Świata). – Jest zainteresowanie, ale to bardziej skomplikowane, niż sytuacja z WRC. Te samochody są na innym poziomie technologicznym, niż cokolwiek innego, wliczając w to F1. Nie są to auta, które może ot tak obsługiwać prywatny team, ale bardzo zależy nam na współpracy z każdą ekipą, która ma ekspertyzę i budżet, aby się nimi ścigać! – Zapewnił Durheimer.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Źródło:PrzegladSportowy.Pl.

Data utworzenia:.

6 grudnia 2016, 13:17..

Dziennikarz Przeglądu Sportowego Onet.

Dziennikarz Przeglądu Sportowego Onet.

Bạn cũng có thể thích...