Tudzież: ROW pod względem sportowym nie zawiódł w PGE Ekstralidze

Tudzież: ROW pod względem sportowym nie zawiódł w PGE Ekstralidze

Żużel.

ROW Rybnik minionego sezonu nie może zaliczyć do udanych. Zespół przez wpadkę dopingową Grigorija Łaguty musiał opuścić PGE Ekstraligę. Mimo to podopieczni trenera Mirosława Korbela w kilku spotkaniach zaprezentowali się z bardzo dobrej strony.

6 grudnia 2017, 09:45..

| Aktualizacja 6 grudnia 2017, 10:58.

VIII Runda PGE Ekstraligi - KS ROW Rybnik - Wlokniarz Vitroszlif Crossfit Czestochowa
VIII Runda PGE Ekstraligi – KS ROW Rybnik – Wlokniarz Vitroszlif Crossfit Czestochowa (Foto: Pressfocus)

Jak tegoroczne występy “Rekinów” w lidze ocenia Eugeniusz Tudzież? Wychowanek rybnickiego klubu, który przez wiele lat zdobywał punkty dla swojego macierzystego klubu.

– Na to pytanie jest mi bardzo trudno odpowiedzieć dlatego, że pod względem sportowym wszyscy wyglądali bardzo dobrze. Na temat Grigorija Łaguty nie będę się wypowiadał dlatego, że nie znam szczegółów tej sprawy. Na słowa uznania na pewno zasłużył Fredrik Lindgren, który mimo kontuzji i perypetii sprzętowych utrzymywał bardzo wysoki poziom. Trochę więcej obiecywałem sobie po jeździe Damiana Balińskiego oraz Tobiasza Musielaka – mówi Eugeniusz Tudzież.

Ważną rolę w każdym zespole odgrywają juniorzy. W minionych rozgrywkach podstawową parę ROW-u Rybnik tworzyli Kacper Woryna i Robert Chmiel. – Kacper Woryna prezentował się na torze bardzo dobrze. Szczególnie na początku sezonu miał doskonały sprzęt i doskonale dopasowywał się do różnych nawierzchni. W jego jeździe było widać, że doskonale czuje się na motocyklu. Robert Chmiel zawiódł to może za wielkie słowo, ale ze strony tego zawodnika w minionym sezonie nie było progresu wyniku, na jaki czekałem – dodaje Tudzież.

Za nami już bardzo “gorący” okres transferowy. W tym roku trwał on tylko dwa tygodnie. Mimo to większość klubów dokonała zmian w swoich składach. – W tym roku było bardzo dużo zmian kadrowych w zespołach, które przykuwały uwagę kibiców poszczególnych drużyn. Moim zdaniem najlepsze transfery dokonały kluby z Leszna i Grudziądza. Pozyskanie przez Unię Jarosława Hampela to duże wzmocnienie “Byków”. Natomiast przejście Przemysława Pawlickiego do grudziądzkiego zespołu to też doskonały zakup. Nie wspominam nic o Toruniu, bo kto bogatemu zabroni “zabawki” wymieniać co rok – dodaje Eugeniusz Tudzież.

Explore more:  Lis który walczył z dzikimi psami i uratował Leicester City

W 2018 roku wraca w lidze zawodnik rezerwowy. Taką funkcję w zespole będzie mógł pełnić żużlowiec do 23 roku życia włącznie. Czy to dobry pomysł? – Oczywiście, że tak. Wszyscy doskonale wiemy z doświadczenia, z jakimi problemami borykali się zawodnicy, którzy kończyli wiek juniora. Moim zdaniem ta zmiana pomoże im łagodnie przejść w “dorosły” żużel. Pamiętajmy o tym, że nie wszyscy się nazywają Bartek Zmarzlik i mają taki talent jak ten żużlowiec – dodaje były żużlowiec.

ROW Rybnik w 2018 roku będzie występował w Nice 1. LŻ. W zespole nie udało się zatrzymać Maxa Fricke. Australijczyk ostatecznie trafił do Betard Sparty Wrocław. – ROW poczynił bardzo ciekawe zakupy. Zakontraktowani zawodnicy z polskimi licencjami w porównaniu z innymi drużynami wyglądają bardzo dobrze. Natomiast na temat żużlowców zagranicznych za wiele nie mogę powiedzieć. Na pewno wielką niewiadomą będzie Troy Batchelor. Wszyscy wiemy jak jeździ. Mam nadzieję, że wszyscy trafią od samego początku sezonu z dobrą formą i na koniec będziemy się cieszyć z awansu do PGE Ekstraligi – zakończył Eugeniusz Tudzież.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Źródło:PrzegladSportowy.Pl.

Data utworzenia:.

6 grudnia 2017, 09:45..

Korespondent żużlowy Przeglądu Sportowego Onet.

Korespondent żużlowy Przeglądu Sportowego Onet.

Bạn cũng có thể thích...