T-Mobile Ekstraklasa: Kiereś trenerem marca, Zubas najlepszym piłkarzem

T-Mobile Ekstraklasa: Kiereś trenerem marca, Zubas najlepszym piłkarzem

Reprezentanci GKS Bełchatów zgarnęli pełną pulę w marcowej odsłonie konkursu na trenera i piłkarza miesiąca. Dobra forma drużyny z Bełchatowa nie umknęła uwadze trenerów i kapitanów ligowych drużyn. Kamil Kiereś wygrał głosowanie na najlepszego trenera, a Emilijus Zubas na najlepszego piłkarza w marcu 2013. Konkurs organizuje Ekstraklasa SA wspólnie z redakcją sportową CANAL+.

Kamil Kiereś
Kamil Kiereś (Foto: Onet)

Litewski bramkarz bełchatowian jako jedyny golkiper w lidze mógł pochwalić się czystym kontem w minionym miesiącu. Osiągnięcie to tym większe, że Zubas dopiero rozpoczyna przygodę z Ekstraklasą, a na początku rundy wiosennej wraz z kolegami musiał stawić czoła w wyjazdowych starciach prowadzącym w ligowej tabeli Legii Warszawa i Lechowi Poznań.

Nie mniejsze słowa uznania za postawę drużyny należą się trenerowi Kamilowi Kieresiowi, który przejął drużynę ponownie w bardzo trudnym momencie – przypomnijmy, że wicemistrzowie Polski z 2007 r. Przystępowali do rundy rewanżowej zaledwie z 6 punktami na koncie.

Poprzednie “podwójne zwycięstwo” w konkursie (zarówno przez trenera, jak i piłkarza z jednego klubu) miało miejsce w listopadzie 2012, kiedy triumfowali Jan Urban i Jakub Kosecki.

Wyniki głosowania – trener marca:.

1. Kamil Kiereś (PGE GKS Bełchatów) – 18 głosów.

2. Jan Urban (Legia Warszawa) – 10 głosów.

3. Pavel Hapal (KGHM Zagłębie Lubin) – 2 głosy.

Wyniki głosowania – piłkarz marca.

1. Emilijus Zubas (PGE GKS Bełchatów) – 8 głosów.

Explore more:  Zobacz gole i skrót meczu GKS Katowice - Flota Świnoujście

2. Maciej Korzym (Korona Kielce) – 8 głosów.

3. Robert Demjan (Podbeskidzie Bielsko-Biała) – 6 głosów.

4. Radosław Sobolewski (Wisła Kraków) – 5 głosów.

5. Miroslav Radović (Legia Warszawa) – 3 głosy.

Od głosowania wstrzymali się reprezentanci Piasta Gliwice, stąd suma głosów w obu kategoriach wynosiła 30. O zwycięstwie Emiljusa Zubasa, zgodnie z Regulaminem Konkursu – przy równej liczbie głosów uzyskanych przez dwóch zawodników, zadecydowali organizatorzy konkursu.

Za: Ekstraklasa SA.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Data utworzenia:.

15 kwietnia 2013, 16:52.

Bạn cũng có thể thích...