Rekordowe przychody Manchesteru United. Klub dystansuje resztę stawki

Rekordowe przychody Manchesteru United. Klub dystansuje resztę stawki

Premier League.

Czerwone Diabły jako pierwszy klub w historii Anglii przekroczy 500 milionów funtów przychodów rocznie.

12 listopada 2015, 18:35..

| Aktualizacja 20 stycznia 2016, 00:32.

Manchester United v Sunderland
Manchester United v Sunderland (Foto: AFP)

Działacze Manchesteru United przewidują, że przychody klubu w tym sezonie przekroczą 500 milionów funtów. To byłby rekord – w przeszłości żaden klub z Anglii nie osiągnął tak wysokiej kwoty, a zespół z Old Trafford tylko zdystansuje konkurencję w kraju.

Za pierwszy kwartał sezonu 2015/16 Czerwone Diabły otrzymały już ponad 123 miliony funtów, co jest wynikiem prawie o 40% lepszym niż w tym samym okresie poprzedniego roku. Dużo pieniędzy wpływa też od Adidasa, który produkuje koszulki i wszystkie ubrania Manchesteru United. Niemiecki koncern płaci aż 75 milionów funtów rocznie. Zyski generuje także sprzedaż gadżetów – koszulka Memphisa Depaya jest trzecią najlepiej sprzedającą się na świecie, tylko za Leo Messim i Cristiano Ronaldo. Tak wylicza firma Kitbag, zajmująca się badaniem tego rynku.

Dyrektor sportowy klubu Ed Woodward przyznał, że to efekt powrotu do Ligi Mistrzów. Rozgrywki dla najlepszych klubów kontynentu mają wpływ na ogromny wzrost przychodów z praw do transmisji meczów i ze sprzedaży biletów. W obu tych kategoriach Manchester United poprawił się o 64% w porównaniu z poprzednim rokiem. Woodward jednocześnie ostrzegł, że kluby z Premier League. muszą poprawić wyniki w tych rozgrywkach – inaczej stracą miejsce na rzecz Serie A.

Explore more:  Partnerka Neymara promienieje w ciąży. Pokazała piękne kadry

Obecnie cztery kluby z ligi angielskiej otrzymują prawo gry w LM, ale jeśli tendencja się utrzyma, to od sezonu 2017/18 będą to trzy zespoły, a jedno miejsce zyska liga włoska. – Jeśli nadal będzie nam szło tak źle, a Niemcom i Włochom tak dobrze, jak w poprzednim roku w tych rozgrywkach, to takie wyniki będą trudniejsze do osiągnięcia – przyznał Woodward. – To teraz kluczowe, by wszyscy przedstawiciele Premier League., nie tylko my, poprawili swoje wyniki. Te liczby pokazują, że dzięki Lidze Mistrzów można tylko zyskać – apeluje działacz MU.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Źródło:Przegląd Sportowy.

Autor:GUT.

Data utworzenia:.

12 listopada 2015, 18:35..

Bạn cũng có thể thích...