Rajd na uśpionym wulkanie

Rajd na uśpionym wulkanie

Rajdy Samochodowe.

Trzej liderzy trzech klasyfikacji Rajdowych Mistrzostw Europy są już na środku Atlantyku i szykują się do obrony swoich pozycji. Pora na czwartą rundę ERC, Rajd Azorów.

1 czerwca 2016, 18:27..

| Aktualizacja 1 czerwca 2016, 21:26.

Kajetan Kajetanowicz, Jarosław Baran, rajd Akropolu
Kajetan Kajetanowicz, Jarosław Baran, rajd Akropolu (Foto: Materiały prasowe)

25 punktów – to solidna już przewaga Kajetana Kajetanowicza w klasyfikacji generalnej ME nad Aleksiejem Łukaniukiem, który także wystartuje na wyspie Świętego Michała. Rywalizację utrudnia załogom… Natura, bowiem trasy wytyczone wokół uśpionego wulkanu (m. In. Na jego krawędzi), zapierają dech w piersiach. – Wiele rajdów darzę sentymentem, wiele bardzo polubiłem, ale za ściganiem na Azorach nie zaczynam tęsknić po powrocie do Polski, lecz już wtedy, gdy przejeżdżamy rampę na mecie – przyznaje Kajto, który rok temu na Azorach był drugi. Tym razem Polak z pewnością będzie chciał się poprawić o jedno miejsce. Choćby dlatego, że pomimo pewnego prowadzenia w klasyfikacji w tym sezonie nie wygrał jeszcze rajdu. Tradycyjnie wystartuje za kierownicą swojego Forda Fiesta R5.

– Tu mocno procentują godziny spędzone na treningach, litry potu wylane na siłowni, potrzebne, aby mój organizm mógł szybko i ciężko pracować, a umysł utrzymywał koncentrację na najwyższych obrotach – dodaje Kajto.

Aż 50 punktów przewagi ma nad kolejnym rywalem Wojciech Chuchała, w kategorii ERC2. – Piękne jest to, że w każdym starcie uczymy się zupełnie nowych dróg i dopasowujemy nasz opis do zakrętów, których nie widywaliśmy do tej pory – cieszy się były mistrz Polski. Trzecim polskim liderem jest Łukasz Pieniążek, który prowadzi w klasyfikacji ERC Junior. Jego margines jest najmniejszy bo wynosi ledwie 8 punktów zapasu nad drugim Brytyjczykiem Chrisem Ingramem.

Explore more:  Żyro będzie trenował indywidualnie, ale poleci z kadrą do Dublina

Po ciężkim debiucie w WRC, w Rajdzie Portugalii, młody Polak pała rządzą “zemsty”. – Testy nie należały do najłatwiejszych. Ogromne opady deszczu mocno utrudniały jazdę, ale jesteśmy gotowi do walki – zapewniał Pieniążek po poniedziałkowych przygotowaniach. Z Citroena DS3 wraca za kierownicę Opla Adama. Oprócz polskich liderów, do czwartej rundy ERC przystąpią jeszcze dwaj renomowani polscy zawodnicy: Jarosław Kołtun oraz Tomasz Kasperczyk – obaj za kierownicą Forda Fiesta R5, w najwyższej kategorii ERC1.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Data utworzenia:.

1 czerwca 2016, 18:27..

Dziennikarz Przeglądu Sportowego Onet.

Dziennikarz Przeglądu Sportowego Onet.

Bạn cũng có thể thích...