Polish Open w Krakowie odwołany. Przyczyną zagrożenie koronawirusem | Badminton

Polish Open w Krakowie odwołany. Przyczyną zagrożenie koronawirusem | Badminton

Koronawirus COVID-19 rozprzestrzenia się po świecie, powodując wielkie zamieszanie w sporcie. Z powodu zagrożenia odwołano również międzynarodowe zawody w badmintonie Polish Open. To pierwszy taki przypadek w naszym kraju.

Badminton
Badminton (Foto: Shutterstock)

“W związku z rosnącym zagrożeniem sanitarno-epidemiologicznym wywołanym przez rozprzestrzenianie się wirusa SARS-CoV-2 (potocznie nazywanego Koronawirusem), Zarząd Polskiego Związku Badmintona po konsultacjach zewnętrznych odnośnie możliwości sprowadzenia do Polski wirusa SARS-CoV-2 zdecydował o przełożeniu zawodów międzynarodowych Polish Open 2020, jakie miały się odbyć w Krakowie w dniach 26-29 marca 2020 roku.” – Czytamy w oficjalnym komunikacie na stronie Polskiego Związku Badmintona.

Koronawirus rozprzestrzenia się w coraz szybszym tempie. Ostatnie dni, to coraz więcej doniesień o zarażonych wirusem na Starym Kontynencie. W Polsce, jak dotąd, nie potwierdzono przypadku zachorowania.

– Decyzja Zarządu Polskiego Związku Badmintona o przełożeniu organizacji Polish Open, który miał się odbyć w Krakowie, jest podyktowania koniecznością zapewnienia pełnego bezpieczeństwa i sportowej atmosfery rywalizacji w czasie zawodów. Niestety w chwili obecnej w warunkach zagrożenia zdrowia i braku możliwości zapewnienia poczucia bezpieczeństwa zawodników, kibiców, organizatorów, nie możemy podejmować takiego ryzyka – mówi Michał Langer, sekretarz generalny PZBad. – Decyzja była trudna, ale konieczna – dodaje.

W ostatnich tygodniach rozprzestrzeniający się wirus był powodem przełożenia wielu ważnych imprez sportowych o międzynarodowej randze. Zaplanowane na 17-19 kwietnia Grand Prix Chin w Formule 1 nie odbędzie się w wyznaczonym terminie. Znakiem zapytania jest również występ najlepszych kierowców świata w Wietnamie i Australii. Podobne decyzje zapadły również m.In. W lekkoatletyce, łyżwiarstwie, piłce nożnej, siatkówce, tenisie, koszykówce, czy narciarstwie alpejskim.

Explore more:  rules of soccer

Wciąż niepewne jest planowe rozpoczęcie mistrzostw Europy w piłce nożnej i igrzysk olimpijskich w Tokio. Szczególnie japońska impreza stanowi obecnie temat do gorącej debaty. Ostateczny głos w tej sprawie musi zapaść do końca maja. W grę wchodzi przełożenie lub przeniesienie igrzysk. Chęć zastąpienia Tokio wyraził Londyn.

Za: pzbad.Pl.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Data utworzenia:.

26 lutego 2020, 19:56.

Bạn cũng có thể thích...