Polacy po swoją historię na skoczni Małysza

Skoki narciarskie.

To w Oslo Adam Małysz odniósł pierwsze zwycięstwo, tu też ogłosił zakończenie kariery. W niedzielę na tym obiekcie o awans do trójki Pucharu Świata powalczy Kamil Stoch.

10 marca 2012, 03:44..

| Aktualizacja 10 marca 2012, 03:45.

Nieco ponad rok temu, dokładnie 3 marca po konkursie na dużej skoczni w Oslo Holmenkollen, Adam Małysz ogłosił, że po ostatnich zawodach sezonu kończy karierę. Kilka dni wcześniej nasz najlepszy skoczek w „swoim” Oslo zdobył brązowy medal na mniejszym obiekcie. Odchodził więc tak, jak chciał – w blasku chwały. Do tego decyzję przekazał kibicom w wyjątkowym dla siebie miejscu. W końcu to właśnie w stolicy Norwegii wygrał po raz pierwszy, a łącznie udało mu się to aż pięć razy. Dostał za to specjalne wyróżnienie – medal Holmenkollen.

Jutro odbędzie się tam pierwszy od lat konkurs bez Małysza, ale możemy liczyć na nowego lidera kadry Kamila Stocha. W Trondheim był szósty, w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata spadł z czwartego na piąte miejsce, ale wciąż ma szansę nawet na podium. Aby jednak o tym myśleć, musi w jutrzejszym konkursie skakać naprawdę daleko. Już teraz zdobył rekordową dla siebie liczbę ponad tysiąca punktów w klasyfikacji generalnej, ale sam przyznawał, że w ostatnich zawodach miał jeszcze rezerwy. W Oslo może być więc lepiej, choć w walce o podium nasz najlepszy skoczek musi uważać na rewelacyjnego Daiki Ito. Japończyk w Trondheim znowu oczarował i wygrał zawody, po raz piąty w ośmiu ostatnich startach! Tym razem pobił jeszcze rekord skoczni.

Explore more:  Cracovia - Pogoń Szczecin: transmisja w TV i online w Internecie. Gdzie obejrzeć mecz?

– Muszę przeprosić kolegów, że zabrałem im rekord. Dla mnie to był idealny dzień – cieszył się Ito po konkursie. Do wysokiej formy wrócił też Simon Ammann, który w Trondheim był trzeci i w Oslo też może być groźny.

Polacy do stolicy Norwegii dotarli wczoraj, ale Stoch, Piotr Żyła, Maciej Kot, Krzysztof Miętus, Aleksander Zniszczoł i Klemens Murańka oczywiście jeszcze nie skakali. – Wczesnym rankiem lecieliśmy z Trondheim do Oslo i już koło dziesiątej byliśmy na miejscu w hotelu. Przedpołudnie przeznaczyliśmy na regenerację, a po południu byliśmy w siłowni. Widzieliśmy też skocznię, jest dobrze przygotowana – relacjonuje nam trener Kruczek.

≫> Stoch: “Znalazłem się w nowej roli i nie jest mi łatwo”.

≫> Justyna Kowalczyk: “Żebym na stole operacyjnym miała czyste sumienie”.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Źródło:PrzegladSportowy.Pl.

Data utworzenia:.

10 marca 2012, 03:44..

Bạn cũng có thể thích...