PHL: Comarch Cracovia najlepszą drużyną w sezonie zasadniczym

PHL: Comarch Cracovia najlepszą drużyną w sezonie zasadniczym

Comarch Cracovia pokonała 5:1 GKS Tychy kończąc z kompleksem wobec Trójkolorowych w tym sezonie. To dopiero pierwsze zwycięstwo Pasów w bezpośrednim starciu z GKS-em na sześć ligowych podejść. Tym samym Pasy są już pewne zajęcia pierwszego miejsca na koniec sezonu zasadniczego PHL.

Comarch Cracovia
Comarch Cracovia (Foto: Michał Stawowiak / newspix.pl)

Jeszcze dwa dni wcześniej GKS Tychy po raz kolejny wyszedł zwycięsko z boju z Comarch Cracovią i wydawało się, że zakończy tegoroczną rywalizację ligową z Pasami bez skazy porażki. Klub z Krakowa wyciągnął jednak wnioski i udało mu się wygrać w szóstym, lub licząc także Superpuchar Polski w siódmym podejściu.

Smak triumfu jest dla krakowskiej ekipy tym bardziej wyrazisty, że zapewnia im pierwszą pozycję na koniec sezonu zasadniczego. W fazie play-off Comarch Cracovia będzie więc najbardziej uprzywilejowaną drużyną i w każdej z konfrontacji będzie rozpoczynać z przewagą własnego lodu. Do zakończenia fazy regularnej Polskiej Hokej Ligi pozostały dwie kolejki.

Po pierwszej tercji wynik końcowy był jeszcze sprawą otwartą, bo goście prowadzili tylko 1:0 po trafieniu Macieja Urbanowicza. W drugiej tercji Cracovia grała wciąż bardzo dobrze, a pierwsze skrzypce rozgrywali obcokrajowcy Svitana i Sinagl – strzelcy bramek na 2:0 i 3:0.

GKS odpowiedział bramką na 1:3 Kamila Kalinowskiego i to mógł być początek wielkiego powrotu. W kolejnych minutach na ławce kar w krótkim odstępie czasu zameldowało się dwóch graczy Pasów (Wajda i Rompkowski), ale mistrz Polski zmarnował podwójną liczebną przewagę. Po udanej obronie podopieczni Rudolfa Rohaczka podwyższyli na 4:1, drugiego gola zdobył Petr Sinagl.

Explore more:  Lech Poznań. Adam Nawałka: Rewolucja? Faktów medialnych nie komentuję

W ostatniej odsłonie triumfatorzy Pucharu Polski potwierdzili tylko, że ten dzień należy do nich. Kacper Guzik strzelił piątą bramkę obciążającą konto Kamila Kosowskiego broniącego słupków tyskiej bramki, zawody zakończyły się na 5:1.

GKS Tychy – Comarch Cracovia 1:5 (0:1, 1:3, 0:1).

Bramki: Kalinowski (33) – Urbanowicz (14), Sinagl (21, 39), Svitana (30), Guzik (48).

Kary: 4 – 12 minut.

Widzów: 900.

(MR).

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Data utworzenia:.

26 stycznia 2016, 20:16.

Bạn cũng có thể thích...