Nawałka: To były trudne wybory, ale mam nadzieję, że właściwe

Nawałka: To były trudne wybory, ale mam nadzieję, że właściwe

EURO 2016.

Po emocjach ligowych zaczyna się czas reprezentacji i teraz żyjemy tylko tym tematem – mówił selekcjoner na jedynej konferencji prasowej w Juracie.

16 maja 2016, 16:10..

| Aktualizacja 29 maja 2016, 14:07.

Adam Nawałka
Adam Nawałka (Foto: Cyfrasport)

Dzień przed przyjazdem zawodników nad Bałtyk, Adam Nawałka spotkał się z dziennikarzami w hotelu Bryza, gdzie 23 kadrowiczów, w większości z rodzinami, będzie przebywać do soboty.

O zgrupowaniu.

Nikt nie negocjował, by nie przyjeżdżać. Od początku postawiłem sprawę jasno: 23 maja w Arłamowie chcę widzieć zawodników wypoczętych fizycznie i mentalnie. Wszystkim dałem możliwość wyboru, jeśli komuś sprawy rodzinne nie pozwoliłyby przyjechać nad morze w tym terminie, mógłby stawić się później. Ale nikt nie miał takiej potrzeby. Nawet Artur Boruc, którego Bournemouth gra we wtorek ligowy mecz z Manchesterem United, stawi się na czas, bo od początku nie był wyznaczony do tego meczu.

O planach.

Chcemy połączyć aktywny wypoczynek z treningami na siłowni oraz boisku. Słowo klucz to indywidualizacja: zarówno w Juracie, jak i w Arłamowie każdy piłkarz będzie miał rozpisany trening. Nie wszyscy ćwiczyli i grali w klubach z takimi samymi obciążeniami. Motorycznie będą przygotowani na turniej, mecze eliminacyjne pokazały, że radziliśmy sobie i nie było kłopotów z rozegrywaniem dwóch meczów w krótkim odstępie czasowym. Plan jest, teraz wdrażamy go w życie.

O pogodzie.

Jest fantastyczna [w Juracie wczoraj wiało i padało, temperatura z trudem przekraczała 10 stopni C – red.]. Oczywiście do treningu, relaksu i spaceru. Nie martwię tym, na co nie mam wpływu. Chcieliśmy, by w trakcie przygotowań nie wdała się monotonia, stąd jedno zgrupowanie nad morzem, a drugie w Bieszczadach.

Explore more:  "Fantastyczni Szwajcarzy". Mariusz Czerkawski ocenia mistrzostwa świata

O 28-osobowej kadrze.

To były trudne wybory, ale mam nadzieję, że właściwe. Kandydatów do szerokiej kadry było wielu, dlatego z każdym zawodnikiem, którego nie powołałem, porozmawiałem osobiście. Przyjąłem to „na klatę”, ale tak trzeba. Jako pierwszy musiałem przekazać radosną albo smutną decyzję.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Źródło:PrzegladSportowy.Pl.

Data utworzenia:.

16 maja 2016, 16:10..

Dziennikarz Przeglądu Sportowego.

Dziennikarz Przeglądu Sportowego.

Bạn cũng có thể thích...