Mistrzostwa Europy Juniorów w badmintonie – Lubin 2015: Dania dominuje w finałach

Mistrzostwa Europy Juniorów w badmintonie – Lubin 2015: Dania dominuje w finałach

Badmintonowy maraton w Lubinie dobiegł końca. Rozegrane w sobotnie przedpołudnie finały wyłoniły złotych medalistów turnieju indywidualnego. Wyjazd do Lubina z całą pewnością ciepło wspominać będzie reprezentacja Danii, która wywalczyła złoto w czterech z pięciu. Transmisję z finałów przeprowadziła TVP Sport.

MEJ w badmintonie
MEJ w badmintonie (Foto: Materiały prasowe)

Finałową rywalizację rozpoczęły singlistki. Na korcie pojawiły się dwie reprezentantki Danii, rozstawiona z dwójką Mia Blichfeldt, a także turniejowa dziewiątka Julie Dawall Jakobsen. Obydwie zawodniczki zdominowały konkurentki w poprzednich rundach, ale obserwując finał nie mogło być wątpliwości kto jest faworytem. Mia Blichfeldt zarówno w pierwszym, jak i w drugim secie szybko obejmowała prowadzenie. Chwilę później cieszyła się ze zwycięstwa i pierwszego złota dla Danii.

Obsada finału singlistów zapowiadała bardzo wyrównane i pasjonujące widowisko. Turniejowa jedynka, Max Weisskirchen trafił na będącego na fali Duńczyka, Andersa Antonsena. Ten drugi w pierwszym secie szybki narzucił swój styl gry i za sprawą znakomitej egzekucji kolejnych zagrań szybko poradził sobie z Niemcem. Weisskirchen świetnie rozpoczął drugą partię, a Antonsen pomimo prób nie zdołał wrócić do swojej gry. O zwycięstwie zadecydować miał trzeci set. Ten był niemal identyczną powtórką pierwszego i drugie złoto dla Danii stało się faktem.

Mecze deblistów rozpoczęło starcie angielsko – duńskie. Ben Lane i Sean Vendy będąc turniejową jedynką przystępowali do meczu w roli faworytów, ale Duńczyków nigdy nie można lekceważyć. Alexander Bond i Joel Eipe świetnie spisywali się w końcówce pierwszego seta i gładko objęli prowadzenie. Druga partia to prawdziwy dreszczowiec, którą po grze na przewagi wygrali Anglicy. W decydującej partii inicjatywę po raz kolejny przejęli Bond i Eipe i to właśnie oni wywalczyli złoto kontynuując duński finał marzeń.

Explore more:  Przegląd Sportowy w pakiecie Onet Premium

Wśród pań Dunki, Julie Davall Jakobsen i Ditte Soby Hansen zmierzyły się z reprezentującymi Francję Anne Tran i Verlaine Faulmann. Mecz nie miał tak emocjonującego przebiegu jak wcześniejsza gra podwójna panów, a Dania po raz kolejny zdominowała przeciwnika. O ile Francuzki w pierwszym secie mogły mieć jeszcze nadzieję na zwycięstwo, to drugi rozwiał wszelkie wątpliwości. Jakobsen i Ditte Hansen wywalczyły czwarte złoto dla Danii.

Serię finałowych meczów zakończyła gra mieszana. Duńczycy Sara Lundgaard i Frederik Sogaard Mortensen liczyli na piąte złoto dla swojego kraju, a na drodze do wykonania planu stali już tylko Niemcy, Eva Janssens i Max Weisskirchen. Pierwszego seta na swoją korzyść rozstrzygnęli Duńczycy, ale w drugim sporą przewagę wywalczyła reprezentacja Niemiec i po chwili doprowadziła do wyrównania. Decydującego seta bardzo mocno rozpoczęli Duńczycy, ale to Niemcy spisali się lepiej w decydujących momentach. Zwyciężyli i przerwali tym samym złotą passę Danii.

Tegoroczne badmintonowe święto w Lubinie dobiegło końca. Za rok miasto ugości uczestników Mistrzostw Europy Juniorów U17.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Data utworzenia:.

4 kwietnia 2015, 22:58.

Bạn cũng có thể thích...