Memoriał Szelesta: śmietanka oszczepników i… raper na bieżni

Memoriał Szelesta: śmietanka oszczepników i… raper na bieżni

Lekkoatletyka.

Cała krajowa czołówka oszczepników i oszczepniczek wystartuje już za dwa tygodnie, 19 maja, w Warszawie podczas 4. Memoriału Zygmunta Szelesta. Kibiców z pewnością zainteresuje silnie obsadzony bieg na 300 metrów kobiet, a każdy amator zdrowego trybu życia będzie mógł się zmierzyć z dystansem 5000 metrów.

Marcin Krukowski
Marcin Krukowski (Foto: Radosław Jóźwiak/Cyfrasport / Newspix)

Organizowany od 2015 roku przez Warszawsko-Mazowiecki Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki memoriał Zygmunta Szelesta na stałe wpisał się już w kalendarz pierwszej części sezonu lekkoatletycznego w Polsce. Zawodnicy zgodnie podkreślają, że z przyjemnością przyjeżdżają w maju do Warszawy na zawody poświęcone pamięci najwybitniejszego trenera rzutu oszczepem w historii krajowej lekkoatletyki. I to właśnie najlepsi specjaliści od tej konkurencji stawią się niemal w komplecie na stadionie stołecznej Akademii Wychowania Fizycznego.

– Można powiedzieć, że będą to małe mistrzostwa Polski w rzucie oszczepem. Na starcie zjawią się rekordzista kraju Marcin Krukowski, olimpijczyk Łukasz Grzeszczuk, mistrz Europy i rekordzista Polski U20 Cyprian Mrzygłód – wylicza sekretarz WMOZLA Krzysztof Glinka, który dodaje, że konkursie kobiet nie zabraknie Marceliny Witek, która tak znakomicie otworzyła tegoroczny sezon, rzucając ponad 66 metrów.

Emocji nie zabraknie na bieżni, szczególnie w biegu na 300 metrów. Do Warszawy przyjadą, stanowiące trzon reprezentacyjnej sztafety 4×400 metrów, Iga Baumgart, Patrycja Wyciszkiewicz, Martyna Dąbrowska i Adrianna Janowicz. Na starcie pojawi się także Anna Kiełbasińska.

Organizatorzy przygotowali też coś dla amatorów biegania. Pierwszy raz odbędą się amatorskie mistrzostwa Warszawy w biegu na 5000 metrów. Jeszcze przez ponad tydzień można się do nich zgłaszać przy pomocy specjalnego formularza. Zgłoszeni będą mieli szansę na bieżni stadionu im. Zygmunta Szelesta zmierzyć się m.In. Z cenionym raperem Jackiem Mejerem znanym pod pseudonimem Mezo.

Explore more:  Mireia Belmonte pobiła rekord świata na 1500 m

Tradycją memoriału Zygmunta Szelesta jest krótki wielobój, rozgrywany w obsadzie międzynarodowej. W tym roku ponownie odbędą się trzy konkurencje pań i panów. Na starcie zobaczymy m.In. Niamh Emerson – Brytyjka w marcu zdobyła brązowy medal w siedmioboju podczas Igrzysk Wspólnoty Narodów 2018.

4. Memoriał Zygmunta Szelesta odbędzie się w sobotę 19 maja na obiekcie AWF w Warszawie. Początek zawodów o godzinie 17.00. Wstęp wolny.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Data utworzenia:.

7 maja 2018, 10:20.

Bạn cũng có thể thích...