Matusiak: „Jeżeli Widzew spadnie, klub się zawali”

Matusiak: „Jeżeli Widzew spadnie, klub się zawali”

Inne ligi.

Pan Cacek wpompował w klub ogromne pieniądze, które, przy dobrym zarządzaniu, powinny pozwolić na normalne funkcjonowanie przez wiele lat – uważa Radosław Matusiak, były zawodnik łódzkiej drużyny.

Rozmawiał Robert Blesiński..

25 października 2013, 13:15..

| Aktualizacja 25 października 2013, 14:54.

Radosław Matusiak
Radosław Matusiak (Foto: Łukasz Grochala / Cyfrasport)

ROBERT BLESIŃSKI (PS): Przed sezonem Widzew wymieniany był w gronie kandydatów do spadku. Dziś niestety potwierdzają się te opinie. Co może uratować łódzki klub?

RADOSŁAW MATUSIAK: Tylko dwa, trzy wzmocnienia, których klub dokona zimą. Bez tego Widzewowi będzie bardzo trudno się utrzymać.

Ale przy al. Piłsudskiego nie ma pieniędzy, a poza tym Widzew nie może zatrudniać piłkarzy, którym zapłaci więcej niż 5 tys. Zł. Brutto.

RADOSŁAW MATUSIAK: Dlatego muszą szukać takich Visnakovsów. Aż strach pomyślę, co by dziś było, gdyby Eduardsa nie było w Widzewie. Pewnie drużyna miałaby na koncie dwa, może trzy punkty.

13. Kolejka ekstraklasy – zapowiedź.

Więcej filmów znajdziesz w naszej sekcji wideo.Przegladsportowy.Pl.

Rok temu, Widzew też skazywany był na spadek.

RADOSŁAW MATUSIAK: Ale w poprzednim sezonie drużyna zanotowała bardzo dobry początek i to zadecydowało o utrzymaniu. Początek rundy jesiennej nie był już tak udany i stąd 15. Miejsce w tabeli. Obecna sytuacja wynika z nieudolnego zarządzania klubem. Delikatnie mówiąc: niegospodarność doprowadziła do tego, że Widzew winny jest mnóstwo kasy wielu osobom, liczy każdą złotówkę. Sytuacja jest nie do pozazdroszczenia. Pan Cacek wpompował w klub ogromne pieniądze, które, przy dobrym zarządzaniu, powinny pozwolić na normalne funkcjonowanie przez wiele lat. Niestety jest inaczej.

Explore more:  KMŚ siatkarzy: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Sarmayeh Bank (na żywo)

Ekskluzywny wywiad z Bońkiem! Nowy selekcjoner we wtorek!

Więcej filmów obejrzysz w naszej specjalnej sekcji wideo!

Klub może uratować układ upadłościowy?RADOSŁAW MATUSIAK: Zobaczymy, jak to się skończy. Musimy jednak pamiętać o jednym: Widzew musi utrzymać się na poziomie ekstraklasy, bo wtedy będzie mógł liczyć na pieniądze z Canal+ i Ekstraklasy. Jeżeli zespół spadnie, to klub się zawali, podzieli los ŁKS.

W zdecydowanie lepszej sytuacji jest Cracovia.

RADOSŁAW MATUSIAK: Bez wątpienia. Dla mnie było to dziwne, że Cracovia nie miała dobrych wyników. Z takim stadionem, z ustabilizowaną sytuacją finansową, fajnymi kibicami, powinna walczyć o czołowe miejsca w lidze. Dziś wygląda to lepiej niż w poprzednich latach, z czego się cieszę.

Walczył pan z Cracovią przed sądem, a dziś cieszy się, że ten zespół jest wysoko w tabeli? Jakoś nie chce się wierzyć.

RADOSŁAW MATUSIAK: Spór z Cracovią to już przeszłość (Matusiak został oskarżony o zniesławienie; sąd uznał argumenty piłkarza – przyp. Red.). Wtedy w klubie działo się bardzo źle i ja o tym mówiłem głośno. Mam nadzieję, że to, co się stało, dało do myślenia zarządowi i właścicielowi. Nie odczuwam już urazu do Cracovii. Wolałbym, żeby w ekstraklasie był krakowski zespół niż 10 amatorów z długami, niepłacącymi na czas.

Cracovia wiele ryzykowała, ściągając Dawida Nowaka?

RADOSŁAW MATUSIAK: Na pewno. Każdy by ryzykował, bo przecież Dawid miał problemy ze zdrowiem. Pasy zaryzykowały i dziś nie muszą żałować. Nowak jest zawodnikiem utalentowanym. Poza Cracovią nikt nie chciał ryzykować, bo zachodziła obawa, że przyjedzie, potrenuje i zaraz się rozłoży. A płacić mu przecież trzeba. Gratulacje dla szefów klubu za odwagę.

Cracovia to zespół na pierwszą ósemkę?RADOSŁAW MATUSIAK: Jeśli będą tak grali jak dotychczas na pewno tak. Nie sądzę, by w tym roku powalczyli o pudło, bo poza zasięgiem jest kilka drużyn na czele z Legią, Górnikiem czy np. Śląskiem. Myślę, że mogą zająć 5-6 miejsce na koniec sezonu.

Explore more:  bc football

Widzew zrezygnował z Mroczkowskiego, czy słusznie?

RADOSŁAW MATUSIAK: Trzeba oddać mu jedno: ma oko do zawodników nieznanych. Ale według mnie, Mroczkowski jest za miękki, za dobry dla zawodników. Wiem, jak piłkarze reagują, kiedy trener nie ma mocnego charakteru. Podobnie było z Markiem Zubem w Widzewie. Moja opinia na temat pana Mroczkowskiego nie wynika stąd, że zrezygnował z mojej osoby. Przy okazji, chciałbym wyjaśnić jedną sprawę.

Miałem do niego pretensje o wywiad na mój temat. Powiedział, że musiał ze mnie zrezygnować, bo chciałem więcej pieniędzy. Nieprawda. Chciałem zostać przy Piłsudskiego, nigdzie się stąd nie ruszać, nawet za mniejszą kasę.

Żałuje pan, ze tak wcześnie zrezygnował z grania?

RADOSŁAW MATUSIAK: Kiedyś byłem na meczu Lechii na zaproszenie Jarka Bieniuka. Miałem odczucie lekkiego niedosytu, że nie mogę grać na takich stadionach. Ale w sumie nie mam czego żałować. Co miałem zrobić, to zrobiłem, więcej bym nie osiągnął.

Matusiak menedżer?RADOSŁAW MATUSIAK: W czerwcu przystąpię do egzaminu na agenta piłkarskiego. Jest sporo nauki. Stawiam pierwsze kroki jako menedżer. Pomagam Krystianowi Nowakowi czy Rafałowi Augustyniakowi z Widzewa. W ekstraklasie niestety nie ma zawodników dobrych, których można byłoby wytransferować za granicę. Ci, którzy się wyróżniają, mają już swoich agentów. Wolę więc skupić się na wyszukiwaniu młodych chłopaków, niż przepychać się z innymi menedżerami.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Data utworzenia:.

25 października 2013, 13:15..

Rozmawiał Robert Blesiński..

Bạn cũng có thể thích...