Mają zakaz i… się z tego cieszą

Mają zakaz i... się z tego cieszą

1 liga.

Ruch Chorzów nadal ma zakaz zatrudniania zawodników, za których trzeba płacić i dodatkowo limit płac dla nowych piłkarzy. Władze klubu… Bardzo są z tego zadowolone.

18 listopada 2013, 14:27..

| Aktualizacja 18 listopada 2013, 14:52.

Ruch Chorzów
Ruch Chorzów (Foto: Edytor)

Komisja Licencyjna PZPN w maju ukarała Ruch Chorzów uzasadniając, że klub naruszył kryteria finansowe. Sankcja spowodowała, że w letnim okienku Niebiescy nie mogli zatrudniać zawodników, za których trzeba płacić. Aby ograniczyć zadłużanie się, piłkarska centrala wprowadziła również limit płac, dotyczący nowych graczy. Ruch nie może płacić miesięcznie, pozyskanym latem piłkarzom, więcej niż 15 tys. Brutto. Jest to przepis, który można łatwo ominąć, ale działacze wcale nie muszą kombinować.

Pomocnik Łukasz Surma to jedyny gracz, który otrzymuje prawie maksymalne wynagrodzenie. Piłkarz i tak jest zadowolony z poborów. Przed sezonem, poza Ruchem, miał tylko konkretną ofertę z Puszczy Niepołomice. Pozostali piłkarze: Michał Buchalik, Daniel Dziwniel, Artur Gieraga, Adrian Mrowiec i Bartosz Brodziński zarabiają mniej od doświadczonego pomocnika.

Zakaz będzie również obowiązywał w zimowym okienku finansowym, bo Ruch nadal zmaga się z długami, a piłkarska centrala ma nad klubem nadzór finansowy.

– Z powodu tych restrykcji znacząco zeszliśmy z kosztów – przyznaje prezes Dariusz Smagorowicz. Graczy, którzy zarabiali duże sumy, zastąpili tani w utrzymaniu zawodnicy.

Przykładowo Mindaugas Panka otrzymywał miesięcznie 36 tysięcy złotych na rękę. Obecnie tyle mają w sumie Surma, Buchalik, Dziwniel oraz pozyskany z Młodej Ekstraklasy Mateusz Kwiatkowski. – Na razie nie wiadomo, ilu zimą sprowadzimy nowych piłkarzy, ale interesują nas Polacy, którzy nie są drodzy w utrzymaniu – dodaje szef klubu.

Explore more:  Guti: Messi zasługuje na Złotą Piłkę

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Źródło:PrzegladSportowy.Pl.

Data utworzenia:.

18 listopada 2013, 14:27..

Dziennikarz „Przeglądu Sportowego”.

antigua and barbuda vs puerto rico

antigua and barbuda vs puerto rico

mauritius vs angola

real betis vs hernan cortes

honduras national football team vs grenada national football team

boca juniors vs palmeiras timeline

cuba national football team vs guadeloupe national football team timeline

Bạn cũng có thể thích...