Łukasz Fabiański: nie martwię się o Kamila

Łukasz Fabiański: nie martwię się o Kamila

Mundial 2018.

Głównym tematem konferencji prasowej reprezentacji Polski, która w Arłamowie przygotowuje się do mistrzostw świata w Rosji, była oczywiście kontuzja Kamila Glika. Łukasz Fabiański przyznał, że to olbrzymia strata dla drużyny, ale i wielkie wyzwanie przed całym zespołem.

Łukasz Fabiański
Łukasz Fabiański (Foto: Darek Delmanowicz / PAP)

Bramkarz reprezentacji Polski dodał też, że nie martwi się o Glika. Przyznał, że to mocny charakter i na pewno sobie poradzi, choć sytuacja z pewnością jest dla niego bardzo ciężka.

Pojawiło się także pytanie o to, czy przewrotka, którą wykonywał Glik, nie była niepoważnym zachowaniem podczas gry w siatkonogę. Łukasz Fabiański zapewnił jednak, że nie jest to nic niezwykłego. – Kontuzje zawsze się mogą przydarzyć, w każdej formie treningu. To, że wydarzyło mu się to podczas robienia przewrotki, nie ma znaczenia. Teraz jest to już tylko gdybanie – stwierdził golkiper Łabędzi.

– Zdajemy sobie sprawę, że Kamil to światowej klasy obrońca. Kontuzje są jednak częścią tego sportu i musimy się z tym zmierzyć. Trzeba teraz szukać kolejnych rozwiązań, ale sytuacja jest specyficzna, bo bardzo rzadko graliśmy bez niego. Zaczniemy wdrażać kolejne warianty taktyczne i dalej normalnie szykujemy się do mundialu. W grupie widać olbrzymią mobilizację. Siłą tej drużyny, oprócz umiejętności piłkarskich, zawsze była współpraca i jedność – tak kontuzję lidera naszej obrony skomentował Hubert Małowiejski.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Explore more:  Włoch Sacha Modolo najszybszy w sprincie na 17. etapie

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Data utworzenia:.

5 czerwca 2018, 14:35.

Bạn cũng có thể thích...