Łódź symbolem rozwoju żużla. Orzeł zaimponuje jeszcze nie raz

Łódź symbolem rozwoju żużla. Orzeł zaimponuje jeszcze nie raz

Ekstraliga.

Ostatnio coraz częściej można przeczytać o apokaliptycznych wizjach żużla. Większość z pesymistycznych tez jest jednak ściśle związana z zagranicznymi ligami. W Polsce tego problemu nie ma, czego najlepszym przykładem jest właśnie Łódź. Jedno z największych miast w Polsce już niedługo może być jednym z najważniejszych ośrodków tego sportu.

11 grudnia 2017, 13:45..

| Aktualizacja 11 grudnia 2017, 14:32.

25.09 ORZEL LODZ - LOKOMOTIV DAUGAVPILS - FINAL NICE PLZ
25.09 ORZEL LODZ – LOKOMOTIV DAUGAVPILS – FINAL NICE PLZ (Foto: newspix.pl)

Ten przykład pokazał, że możliwe jest przeszczepienie żużla do miasta, które nigdy wcześniej w tym sporcie zakochane nie było. Łódzka drużyna co prawda przez dziesiątki lat startowała w rozgrywkach, ale nigdy nie osiągnęła żadnego większego sukcesu. Okres prosperity nadszedł wraz z Witoldem Skrzydlewskim. Właściciel sieci domów pogrzebowych z zadziwiającą konsekwencją buduje fundamenty żużlowej sekcji.

Jeszcze nigdy w historii skład Orła nie był aż tak mocny. Siedmiu seniorów śmiało poradziłoby sobie z jazdą w PGE Ekstralidze, nie powinni mieć więc problemu z presją w Nice 1. LŻ. Dodatkowo, nowym wielkim atutem łodzian może okazać się stadion. Ze względu na opóźnienia wiele wskazuje na to, że klub nie zdąży przygotować toru na pierwszą kolejkę. GKSŻ już zdecydował, że pójdzie Orłowi na rękę i kalendarz rozgrywek zaplanuje tak, by klub nie musiał na kilka miesięcy wypożyczać innego obiektu. Orzeł zadebiutuje na nowym obiekcie najpewniej w okolicach połowy sezonu. To może okazać się ich największym atutem. Jadąc siedem meczów z rzędu na własnym torze, gospodarze będą mogli nauczyć się go na pamięć i przygotowywać idealnie wedle własnych potrzeb. To będzie ogromna przewaga przed fazą play-off.

Explore more:  indoor soccer leagues near me

Jeżeli jednak łodzianie chcą powalczyć o miano najważniejszego żużlowego ośrodka w Europie, już dziś muszą myśleć o nowych sponsorach i jeszcze większym zachęceniu kibiców do tego sportu. Finansowanie z budżetu miasta może się skończyć po wyborach samorządowych, a jak uczy historia możny właściciel w każdej chwili może stracić cierpliwość do działaczy z żużlowej centrali. Na razie żużel nie zakorzenił się w krajobraz Łodzi tak mocno, by był w stanie przetrwać poważny kryzys. Wszyscy kibice tej dyscypliny powinni kibicować Skrzydlewskiemu i życzyć mu powodzenia.

Potencjał drużyny (oceny 1-6):.

Liderzy: 5+.

Druga linia: 5+.

Juniorzy: 5.

Sztab menadżersko-szkoleniowy: 5+.

ORZEŁ ŁÓDŹ.

Seniorzy: Hans Andersen (Dania, 1980), Karol Baran (Polska, 1981), Maksim Bogdanow (Łotwa, 1989), Josh Grajczonek (Australia, 1990), Norbert Kościuch (Polska, 1984), Aleksandr Łoktajew (Rosja, 1994), Robert Miśkowiak (Polska, 1983), Piotr Świderski (Polska, 1983), Rohan Tungate (Australia, 1990).

Juniorzy: Mateusz Błażykowski (2000), Jakub Miśkowiak (2001).

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Źródło:PrzegladSportowy.Pl.

Data utworzenia:.

11 grudnia 2017, 13:45..

Bạn cũng có thể thích...