LM: sytuacja w Portugalii opanowana, kibice zagrożeniem

LM: sytuacja w Portugalii opanowana, kibice zagrożeniem

Liga Mistrzów.

Liga Mistrzów. zostanie dokończona w Portugalii w ramach turnieju Final 8. Na Półwyspie Iberyjskim panować będą ścisłe procedury i pełna mobilizacja, jednak pozostaje kilka wątpliwości związanych z nadal aktywną – choć opanowaną – pandemią koronawirusa.

Trofeum Ligi Mistrzów
Trofeum Ligi Mistrzów (Foto: Fabrice Coffrini / AFP)
 • Turniej w Lizbonie zostanie rozegrany w dniach 12-23 sierpnia, na stadionach Sportingu oraz Benfiki. Jego organizacja nie jest zagrożona.
 • Policja i organizatorzy zamierzają stworzyć specjalne strefy zamknięte wokół obiektów, na których rozgrywane będą mecze.
 • Choć według doniesień ministerstwa zdrowia koronawirus w Portugalii jest w fazie delikatnego wycofywania się, problemem mogą być przybywający do stolicy kibice drużyn walczących w turnieju.
 • Pandemia koronawirusa sprawiła, że cały kalendarz rozgrywek został przewrócony do góry nogami. Pierwotnie zaplanowany na koniec maja finał w Stambule nie mógł dojść do skutku.

  UEFA zdecydowała, że po rozegraniu zaległych meczów 1/8 finału: Juventus – Olympique Lyon, Manchester City – Real Madryt, Bayern Monachium – Chelsea oraz FC Barcelona – Napoli, dalsza formuła rozgrywek będzie zupełnie inna niż dotychczas. Do Lizbony przyleci osiem najlepszych zespołów tej edycji, które rozegrają ćwierćfinały, półfinały i finał. Nie będzie rewanżów, a Liga Mistrzów. będzie przypominać nieco turniej mistrzostw świata lub Europy.

  Organizacja najbardziej prestiżowych rozgrywek klubowych w Europie to spore wyzwanie logistyczne oraz techniczne. Oprócz piłkarzy, do Portugalii przyjedzie bowiem bardzo dużo osób towarzyszących. Będą to oficjele i goście UEFA, członkowie zespołów i sztabów szkoleniowych, sędziowie, dziennikarze, osoby odpowiedzialne za wyprodukowanie sygnału transmisji. W sumie liczba ta może sięgnąć kilku tysięcy osób.

  Explore more:  Pujol: Chcę być mistrzem świata

  Wszystkie stadiony, na których odbywać się będą mecze zostaną rzecz jasna zamknięte dla publiczności, jednak nie można wykluczyć, że do Lizbony przyjadą kibice. Takie przypuszczenia mają również w Portugalii. I zamierzają się na to przygotować.

  Wokół obiektów, na których będą rywalizować drużyny zostanie stworzona specjalna strefa zamknięta dla wszystkich postronnych osób i nikt poza ściśle wyznaczonymi osobami, nie będzie mógł się do niej zbliżyć. Nie zamyka to jednak tematu obecności kibiców w samym mieście i tego szczególnie mogą obawiać się mieszkańcy stolicy. O ile bowiem wszystkie osoby związane z imprezą będą musiały zostać przebadane na obecność koronawirusa, w przypadku fanów, przybywających z różnych części Europy taki wymóg będzie niewykonalny lub teoretyczny.

  Sytuacja związana z Covid-19 w Portugalii jest stabilna. Choć nadal pojawiają się zachorowania, minister zdrowia, Marta Temido na specjalnej konferencji stwierdziła, że przebieg epidemii w Portugalii wykazuje “korzystną ewolucję”. W kraju zanotowano ponad 50 tysięcy przypadków koronawirusa, jednak ponad 75% osób już wyzdrowiało, a tylko niecały procent jest hospitalizowany. Współczynnik zakażeń wynosi poniżej “1”, stąd można mówić o wycofywaniu się wirusa.

  Choć dane te mogą się zmienić, obecnie ani w UEFA ani w Portugalii nie planują zmian w organizacji turnieju, a jego bezpieczeństwo ma być priorytetem.

  Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

  Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

  Data utworzenia:.

  1 sierpnia 2020, 13:26.

  emelec vs. guayaquil city

  rosenborg vs aalesund

  al nassr vs al duhali

  international friendly women

  live football matches now

  gibraltar vs greece

  Bạn cũng có thể thích...