Lekkoatletyka: Mityng gwiazd w Białymstoku. Zawody na Rynku Kościuszki

Lekkoatletyka: Mityng gwiazd w Białymstoku. Zawody na Rynku Kościuszki

Lekkoatletyka.

W niedzielę, 7 lipca, w sercu Białegostoku królować będzie lekkoatletyka, a w szczególności konkurencje techniczne. Czołówka polskich zawodników oraz utytułowani sportowcy ze świata wystartują w drugiej edycji plenerowego Mityngu Gwiazd.

Mityng Gwiazd
Mityng Gwiazd (Foto: BOSiR / Materiały prasowe)

Po ostatnich sukcesach lekkoatletów na Diamentowej Lidze, niedzielny Mityng Gwiazd na Rynku Kościuszki zapowiada się bardzo emocjonująco. W nietypowej jak na wydarzenie sportowe przestrzeni, na trzech specjalnie zaaranżowanych arenach, rozegranych zostanie pięć konkursów: pchnięcia kulą kobiet i mężczyzn, skoku wzwyż kobiet i mężczyzn oraz skoku o tyczce mężczyzn. Do rywalizacji przystąpi około 30 zawodników i zawodniczek, a wśród nich medaliści olimpijscy, mistrzostw świata i Europy.

Darlan Romani – zwycięzca ostatniego mityngu Diamentowej Ligi w San Francisco ustanowił nowy rekord życiowy i pokonał mistrza olimpijskiego, mistrza świata i mistrza Europy Michała Haratyka. Brazylijczyk pchnął kulę na 22,61 m i wdarł się do najlepszej dziesiątki wszech czasów. Obaj kulomioci ostatnio prezentują wysoką formę i w Białymstoku powalczą o nowy rekord mityngu, który od tamtego roku należy do Brazylijczyka. Do zawodników dołącza Jakub Szyszkowski, który po raz pierwszy w karierze chciałby przekroczyć 21 m. Na liście startowej jest również O’Dayne Richards – brązowy medalista Mistrzostw Świata z 2015 roku z Pekinu, który przed dwoma laty ustanowił swój najlepszy dotychczas rezultat – 21,96 m, będący rekordem Jamajki.

W rywalizacji pchnięcia kulą kobiet, triumfatorka z Rynku Kościuszki sprzed roku Paulina Guba oraz białostoczanka Klaudia Kardasz, o zwycięstwo będą rywalizowały z halową wicemistrzynią świata Daniell Thomas Dodd z Jamajki, która na ostatnim mityngu Diamentowej Ligi była druga, w ostatnich konkursach regularnie przekracza 19 m.

Explore more:  HMŚ: Majewski walczy o złoto

W skoku wzwyż, białostocka gwiazda lekkoatletyki – Kamila Lićwinko, powalczy o minimum na mistrzostwa świata. O wysokie skakanie zadbają również finalistki Mistrzostw Świata i Igrzysk Olimpijskich Levern Spencer oraz mistrzyni Azji Svetlana Radzivil.

Wśród mężczyzn to samo zadanie stoi przed Sylwestrem Bednarkiem. Jedyny Polak w stawce o zwycięstwo będzie rywalizował m.In. Z byłym mistrzem świata Donaldem Thomasem z Bahamów oraz aktualnym medalistą Mistrzostw Europy z Berlina Ilją Iwanjukiem.

O najwyższe loty na Rynku Kościuszki zadbają tyczkarze. Wystartuje dwóch sześciometrowców: Piotr Lisek i Timur Morgunow z Rosji, z którymi rywalizować będą aktualny brązowy medalista halowych mistrzostw Europy Szwed Melker Jacobssen oraz regularny uczestnik ostatnich mityngów Diamentowej Ligi Amerykanin Cole Walsh. Na liście startowej jest również były mistrz Europy Robert Sobera.

Mityng Gwiazd na Rynku Kościuszki odbędzie się już w niedzielę, 7 lipca. To znakomita okazja do obejrzenia gwiazd międzynarodowej lekkoatletyki na żywo, kibicowania im, a także zdobycia ich autografów. Zawodnicy są bowiem na wyciągniecie dłoni widzów. To także impreza dla całych rodzin. Główne zmagania sportowe poprzedzi zabawa dla dzieci i ich rodziców z zawodnikami. Wstęp na trybuny jest bezpłatny.

Mityng Gwiazd na Rynku Kościuszki 2019, podobnie jak w ubiegłym roku, będzie transmitowany na antenie TVP Sport. Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji imprezę organizuje z agencją AthleTeam Marcin Rosengarten we współpracy z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki, który w tym roku obchodzi 100-lecie istnienia.

Program Mityngu Gwiazd na Rynku Kościuszki.

7 lipca 2019 roku, Rynek Kościuszki.

• Godz. 11:00-12:00 – zabawa z lekkoatletyką, zajęcia dla dzieci i rodziców.

• Godz. 12:00-13:00 – rozgrzewka zawodników przed zmaganiami.

• Godz. 13:00-15:45 – zawody Mityng Gwiazd na Rynku Kościuszki.

Explore more:  Trytko ma żal do działaczy Arki

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Data utworzenia:.

3 lipca 2019, 17:05.

Bạn cũng có thể thích...