Lekkoatletyczne HME: srebrny medal Angeliki Cichockiej na 1500 metrów

Lekkoatletyczne HME: srebrny medal Angeliki Cichockiej na 1500 metrów

Drugi medal dla Polski w niedzielę, a piąty podczas halowych lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Pradze wywalczyła Angelika Cichocka, która była druga w biegu na 1500 metrów. Katarzyna Broniatowska finiszowała czwarta, a Renata Pliś ósma. Wygrała niesamowita Holenderka Sifan Hassan.

Angelika Cichocka
Angelika Cichocka (Foto: JANEK SKARZYNSKI / AFP)

W finale biegu na 1500 metrów polscy kibice mogli podziwiać trzy nasze reprezentantki: Angelikę Cichocką (ULKS Talex Borzytuchom), Renatę Pliś (Maraton Świnoujście) i Katarzynę Broniatowską (AZS AWF Kraków). Każda z Polek z pewnością marzyła o wywiezieniu z Pragi medalu, a największe szanse miała Cichocka, która legitymowała się w naszej ekipie najlepszym wynikiem w tym roku, zaś drugim wśród wszystkich finalistek (4.06,44 minuty). Lepszy wynik miała na koncie jedynie Sifan Hassan z Holandii, zdecydowana faworytka do złota HME.

Początek biegu pokazał, że nasze zawodniczki liczą na medale i będą o nie walczyć do końca. Mocno ruszyły Broniatowska i Cichocka, po chwili tempo podkręciła Pliś. Tymczasem Hassan po stu metrach znalazła się daleko przed rywalkami i do samej mety powiększała przewagę, pędząc po “swój” złoty medal. Holenderka była coraz dalej i dalej, walka w grupie biegaczek miała się rozegrać o srebrny i brązowy medal.

Mocno pracowała Pliś, za nią biegły dwie pozostałe Polki, a grupę pościgową prowadziła Federica del Buono. Na orkążenie przed metą Pliś osłabła i odpadła z walki o medale. Zostały w grze Włoszka i dwie Polki. Pierwsza do walki ruszyła Cichocka i nie dała już sobie wyrwać srebrnego medalu (4.10,53 min.). Del Buono walczyła o brąz z Broniatowską, na ostatnich metrach okazała się lepsza od Polki i wywalczyła brąz (4.11,61 min.). Broniatowska skończyła bieg czwarta (4.12,71 min.), A Pliś dotarła ósma. Wygrała w świetnym stylu reprezentantka Holandii, Sifan Hassan (4.09,04 min.).

Explore more:  PŚ w biathlonie: Polska 13. w sztafecie mieszanej, triumf Norwegów

Cichocka zdobyła dla Polski pierwszy srebrny medal w Pradze. Podczas halowych ME po złoto sięgnął Marcin Lewandowski (800 metrów), a brąz wywalczyli Kamila Lićwinko (skok wzwyż), Piotr Lisek (skok o tyczce) i Rafał Omelko (400 metrów).

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Data utworzenia:.

8 marca 2015, 16:08.

Bạn cũng có thể thích...