Korona Kielce klubem satelickim AS Romy?

Korona Kielce klubem satelickim AS Romy?

Autorzy Onet

Tempem błyskawicy rozprzestrzenia się po włoskich mediach informacja podana przez jednego z najbardziej wiarygodnych dziennikarzy sportowych w tym kraju. Jak twierdzi znany ekspert i komentator piłkarski Gianluca di Marzio, amerykańska spółka ściśle związana z AS Romą jest zainteresowana inwestycją w Koronę Kielce.

Kamil Sylwestrzak w walce o piłkę z Grzegorzem Kuświkiem, fot. Fot. PAP/Michał Walczak
Kamil Sylwestrzak w walce o piłkę z Grzegorzem Kuświkiem, fot. Fot. PAP/Michał Walczak (Foto: Autorzy Onet)

Dyrektor sportowy Romy Walter Sabatini od dawna snuł plany budowy siatki – złożonej z pięciu zagranicznych szkółek piłkarskich oraz kilku klubów filialnych, która mogłyby pracować na potęgę Giallorossi. Namawiał właściciela Jamesa Pallottę, aby zainwestował w ten projekt.

Od 2013 roku odbywał spotkania w różnych krajach na świecie – w Anglii, Chorwacji, Rumunii. W Hiszpanii „satelitą” Romy miało zostać Cadiz. W zeszłym roku umowę współpracy dotyczącej szkolenia młodzieży podpisano z regionalnym klubem w Brazylii. Jak twierdzi Gianluca di Marzio, inwestorzy powiązani z Włochami poważnie zainteresowali się również Koroną, która miałaby stać się jednym z klubów satelickich Romy.

Informacja brzmi niewiarygodnie, ale zdaniem włoskich dziennikarzy, rzymianie kierowali już w przeszłości swoją uwagę na zespoły z tej półki – zwłaszcza na Bałkanach.

Prezydent Kielc Wojciech Lubawski również kilkakrotnie zapewniał, że istnieją zagraniczni inwestorzy, z którymi prowadzi rozmowy, ale dotychczas brakowało konkretów.

Władze miasta nie ukrywają, że od dawna aktywnie poszukują kupca. Kwestia finansowania Korony co roku staje się punktem spornym w czasie planowania miejskiego budżetu. Teoretycznie, jej przejęcie nie powinno być więc dla zagranicznego inwestora wielkim wydatkiem. Mówi się o około sześciu milionach złotych, a więc kwocie, za jaką w zachodniej Europie trudno kupić jednego solidnego piłkarza.

Explore more:  Po ośmiu latach Sebastian Rudol opuszcza Pogoń Szczecin

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Źródło:Autorzy Onet.

Autorzy Onet

Data utworzenia:.

11 maja 2015, 20:39.

Bạn cũng có thể thích...