Kontuzja Roberta Lewandowskiego. Przerwa dłuższa niż zakładano?

Kontuzja Roberta Lewandowskiego. Przerwa dłuższa niż zakładano?

Bundesliga.

Lekarz sportowy: Lewandowski po czterech tygodniach dopiero wznowi treningi

Lekarz sportowy Michael Lehnert udzielił wywiadu niemieckiemu portalowi sport1.De, w którym poruszył temat powrotu do zdrowia Roberta Lewandowskiego. – Myślę, że po czterech tygodniach dopiero wznowi normalny trening – stwierdził.

Robert Lewandowski
Robert Lewandowski (Foto: Chloe Knott – Danehouse / Getty Images)

Robert Lewandowski urazu doznał w czasie wtorkowego meczu Ligi Mistrzów z Chelsea Londyn. Polak zanotował dwie asysty i zdobył gola. Po meczu okazało się, że boryka się z urazem i konieczna będzie dłuższa przerwa.

Michael Lehnert w swojej karierze wielokrotnie spotkał się z kontuzjami podobnymi do tej, której uległ Lewandowski. – Doszło do nagromadzenia płynu z powodu uderzenia. Sama kontuzja nie jest rzadkością w piłce nożnej. Czasami taki uraz jest nazywany obrzękiem. W przypadku Lewandowskiego doszło do pęknięcia, ale bez przemieszczenia – powiedział lekarz.

– Lewandowski zdecydowanie coś czuł. Zmiana w kości jest widoczna w badaniu. Gdyby nie poddał się leczeniu, istniałoby niebezpieczeństwo, że to będzie dla niego koniec sezonu. Postanowiono go jednak unieruchomić, a potem rozpocznie rehabilitację – zauważył.

Kluczową informacją, którą przekazał Lehnert był czas powrotu do zdrowia. – Jest całkiem realistyczne, że wróci po około czterech tygodniach. Trzeba jednak rozróżnić: powrót do gry i powrót do treningów. Myślę, że po czterech tygodniach dopiero wznowi normalny trening – poinformował. Lekarz stwierdził również, że nie ma obaw dotyczących utraty mięśni. – Od pierwszego dnia będzie mieć stałą rehabilitację – uspokoił.

Explore more:  Ktoś tu chyba nie dojrzał do awansu do ekstraklasy

Dalszy ciąg materiału pod wideo.

Lewandowski, który jest liderem klasyfikacji strzelców Bundesligi, nie wspomoże zatem Bayernu w marcowych spotkaniach – z Hoffenheim, Augsburgiem, Unionem Berlin i Eintrachtem Frankfurt. Zabraknie go także w meczu Pucharu Niemiec z Schalke i w rewanżowym meczu Ligi Mistrzów z Chelsea. Niewykluczone, że nie wykuruje się także na mecze kadry i na pojedynek z Borussią Dortmund, który planowany jest na początek kwietnia.

Za: sport1.De.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Data utworzenia:.

28 lutego 2020, 15:52.

Bạn cũng có thể thích...