Ivan Cupić coraz bliżej transferu. “Prezes Servaas zna moje stanowisko”

Ivan Cupić coraz bliżej transferu. "Prezes Servaas zna moje stanowisko"

Przed Ivanem Cupiciem bardzo ważne dni. W niedzielę drużyna Chorwacji zagra o brązowy medal mistrzostw Europy z Norwegią. Tuż po turnieju wyjaśni się natomiast przyszłość skrzydłowego Vive, który dostał ofertę z Vardaru Skopje. Czy zawodnik zamieni Polskę na Macedonię? – Poprosiłem kielecki klub o nowy kontrakt. Prezes Servaas zna moje stanowisko – podkreślił gracz w rozmowie z Eurosport.Onet.Pl.

Ivan Cupić
Ivan Cupić (Foto: Norbert Barczyk/Pressfocus / Newspix)

Gdy w pierwszej fazie turnieju przegraliście z Norwegią, mało kto wierzył chyba, że awansujecie do strefy medalowej…

Przyjechaliśmy na turniej bardzo młodym zespołem. Chcieliśmy zobaczyć, jak poradzą sobie mało doświadczeni zawodnicy, jaka jest przyszłość chorwackiej piłki ręcznej. Gromiąc Polaków, sprawiliśmy sporą niespodziankę. Niestety nie udało się awansować do finału, ale nie poddajemy się, przed nami mecz o “brąz”. Chcemy zakończyć turniej zwycięstwem.

Przed trzecią kolejką rundy głównej byliście pod ścianą. Musieliście czekać na zwycięstwo Norwegii nad Francją i ograć Polskę co najmniej różnicą jedenastu goli. Wydawało się, że to, jak nazwały wasze zadanie chorwackie media, “mission impossible”…

Wiedzieliśmy, że mamy tylko matematyczne szanse na awans. Kiedy Norwegia ograła Francję, powiedzieliśmy sobie: ok, spróbujemy, zrobimy wszystko, by dostać się do najlepszej czwórki. Na parkiecie wychodziło nam niemal wszystko: świetnie spisywaliśmy się w defensywie, nasz bramkarz bronił bardzo dobrze, ponadto wyprowadzaliśmy skuteczne kontrataki. W końcowym fragmencie Polacy stracili motywację, byli bardzo zdołowani. Biało-Czerwoni mają świetny zespół, więc trudno było wierzyć w to, że po prostu wyjdziemy na boisko i ich rozgromimy.

Explore more:  how big is a soccer goal

Dlaczego gospodarze turnieju zagrali tak słabo?

W każdym meczu Polakom towarzyszyła wielka presja, jednak zawodnicy Bieglera mogli się do niej przyzwyczaić podczas wcześniejszych spotkań. Co prawda Biało-Czerwoni ograli nas na mś w Katarze, ale historia pokazuje, że ten zespół nam “leży”. Nasz system obrony – 5+1 – zawsze sprawiał Polakom sporo problemów. Gdy kontuzja wyeliminowała Lijewskiego, było im jeszcze trudniej. Do tego “Dzidziuś” nie grał swojego najlepszego meczu. Między innymi dlatego Polacy zaprezentowali się tak słabo.

Rozmawiałeś po meczu z kolegami z Vive Tauronu Kielce?

Nie było na to czasu, bo Polacy mieli przenieść się szybko do Wrocławia. Na pewno nadarzy się okazja po powrocie do klubu, ale nie ma sens do tego wracać. To już historia.

Nie udało wam się awansować do finału, wasze marzenia o “złocie” zabiła Hiszpania. Co zadecydowało o triumfie graczy Manolo Cadenasa?

Hiszpania ma bardzo doświadczony zespół. Dobrze zaczęliśmy mecz, ale później rywale zaczęli grać bardzo mądrze i spokojnie. Utrzymywali dwie, trzy bramki różnicy. Pokazali, że wiedzą, jak zachować się, kiedy ma się przewagę. Próbowaliśmy wszystkiego: zmienialiśmy bramkarza, obronę, prócz tego dużo biegaliśmy, walczyliśmy do ostatniej sekundy. Mimo tego się nie udało. Musimy przyznać, że rywale po prostu byli lepsi. Zasłużyli na finał.

Można powiedzieć, że na turnieju karty rozdają m.In zawodnicy Vive – Tobias Reichmann i Julen Aginagalde zagrają w finale, Ty i “Manu” Strlek macie szanse na “brąz”.

Nasz trener na pewno jest zadowolony z poziomu prezentowanego przez graczy Vive. Wszyscy stają na wysokości zdania. Z dobrej strony pokazali się nie tylko zawodnicy, ale też kibice, którzy przyjechali z Kielc, by dopingować Polaków i reprezentantów naszego klubu.

Explore more:  Czesław Lang: co za gratka, Skandia Maraton Lang Team we Włoszech

Skoro jesteśmy już przy temacie Vive Tauronu, muszę zapytać o Twoją przyszłość. Jak wiadomo, być może zamienisz zespół mistrza Polski na Vardar Skopje. Prezes Bertus Servaas mówił mi niedawno, że spotkacie się zaraz po mistrzostwach. Wiadomo już coś więcej?

Nie jestem umówiony na spotkanie z prezesem, za to odpowiada mój menedżer. Za kilka dni na pewno porozmawia on z Bertusem. W przyszłym tygodniu wszystko będzie jasne.

Jakie są szanse na to, że zostaniesz w Kielcach?

To pytanie do Bertusa Servaasa. On wie, że Kielce są moim drugim domem i bardzo dobrze się tam czuję. Wszystko zależy od niego.

Prezes Vive powiedział mi ostatnio, że poprosiłeś o nowy kontrakt, a klub odrzucił propozycję…

Tak, to prawda. Chciałbym podpisać nowy kontrakt już teraz. To jeden z warunków, jaki postawiłem. Bertus wie, o co chodzi. On jako prezes zaproponował swoje rozwiązania, ja swoje. Od naszej ostatniej rozmowy minął miesiąc. Za kilka dni przekonamy się, czy sytuacja się zmieniła, czy nadal wygląda tak samo.

W Tauron Arenie Kraków rozmawiał Dariusz Faron, Eurosport.Onet.Pl.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Data utworzenia:.

30 stycznia 2016, 15:40.

Bạn cũng có thể thích...