Gwiazda potwierdza! Iga Świątek i Aryna Sabalenka drżą

Gwiazda potwierdza! Iga Świątek i Aryna Sabalenka drżą

Tenis.

Coraz więcej informacji potwierdza, że Naomi Osaka z początkiem przyszłego roku wróci do tenisa. Zawodniczka już zapowiadała, że chce zagrać w najbliższym Australian Open. Wczoraj Japonka opublikowała nagranie wideo ze swojego treningu. Widać, że doświadczona zawodniczka bardzo poważnie podchodzi do kwestii powrotu na kort.

11 października 2023, 14:46..

Naomi Osaka, Iga Świątek (w małym zdjęciu)
Naomi Osaka, Iga Świątek (w małym zdjęciu) (Foto: ABACA /Newspix.pl, ZUMA/ Newspix / newspix.pl)
 • Więcej informacji znajdziesz w Przeglądzie Sportowym Onet.
 • “Wracam do tego” – napisała krótko Naomi Osaka na swoim instagramowym koncie, dodając do tego dwa materiały wideo. Na jednym z nagrań widać, jak nie trafia w piłkę, po czym zaczyna się z całej sytuacji śmiać.

  Problemy zaczęły się w 2021 roku

  Przypomnijmy, że wszystko zaczęło się w 2021 r. Osaka na kilka dni przed startem Roland Garros zaznaczyła, że nie będzie brać udziału w konferencjach prasowych. Argumentowała, że chce w ten sposób zwrócić uwagę na problemy związane ze zdrowiem psychicznym.

 • Czytaj więcej: Iga Świątek w ogniu krytyki. I to czyjej! “Jakiś wstyd, masakra”.
 • Wiceliderka światowego rankingu zgodnie z zapowiedzią nie rozmawiała z mediami ani przed imprezą, ani po spotkaniu 1. Rundy. Za opuszczenie pomeczowej konferencji nałożono na nią karę w wysokości 15 tys. Dol.

  Dalszy ciąg materiału pod wideo.

  Temat zrobił się na tyle poważny, że organizatorzy wszystkich turniejów wielkoszlemowych zdecydowali się wydać wspólne oświadczenie, w którym zagrozili Japonce, że jeśli wciąż będzie prowadziła bojkot, zostanie zdyskwalifikowana. Osaka postawiona pod ścianą uznała, że nie w takich okolicznościach zrezygnuje z dalszych występów. Jak powiedziała, tak zrobiła.

  Explore more:  Jackiewicz wystąpi w kopalni

  Przerwa bardzo dobrze wpłynęła na Osakę

  Ponad dwa lata po tamtych wydarzeniach tenisistka jest zupełnie w innym punkcie swojego życia. Po pierwszy widać, wygląda na to, że poradziła sobie z demonami depresji, a do tego została mamą. Rozbrat z kortami najwyraźniej bardzo dobrze jej zrobił, ponieważ niedawno sama przyznała, że znów czuje w sobie żar i chce wrócić do gry.

 • Czytaj więcej: Spacerek! Magdalena Fręch bez litości. Łatwo ograła rywalkę.
 • – Bardzo kocham moje dziecko, ale przerwa od tenisa naprawdę rozpaliła we mnie ogień – stwierdziła Japonka, która trzy miesiące temu urodziła małą Shai. – Jako mama doceniłem wiele rzeczy. Uważałam je wcześniej za oczywiste, obecnie mam na nie inne spojrzenie. Myślę, że warto sprawdzić się w nowej roli – podsumowała swoją sytuację.

  Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

  Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

  Data utworzenia:.

  11 października 2023, 14:46..

  Bạn cũng có thể thích...