Green dopuszczony do pełnych treningów! Chris Paul rozpocznie sezon na ławce?


Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne.

Nieco odmieniony trzon Golden State Warriors rozpocznie rywalizację w sezonie zasadniczym w nocy z wtorku na środę o godzinie 04:00 czasu polskiego. Dla Chrisa Paula będzie to oficjalny debiut w nowych barwach. Rywalem Wojowników będą Phoenix Suns, którzy również dodali do swojego składu zawodnika najwyższego kalibru w osobie Bradleya Beala. Nie ulega wątpliwości, że rywalizacja ta zapowiada się wyśmienicie.

Dalszy ciąg materiału pod wideo.

Przed kilka ostatnich tygodni wydawało się, że spotkanie inaugurujące rozgrywki 2023/24 może opuścić Draymond Green. Skrzydłowy doznał urazu kostki podczas obozu przygotowawczego, miał wypaść z treningów na co najmniej dwa tygodnie (a nawet do sześciu) i opuścić co najmniej dwa mecze preseasonu. Kendra Andrews z ESPN zapowiadała, że 33-latek może wrócić na starcie z Suns, ale nic nie było wówczas jeszcze pewne.

Na późniejszym etapie okazało się, że Green nie wystąpił w żadnym meczu na etapie przygotowawczym, ale teraz wygląda na to, iż może być gotowy na najbliższy mecz. Zgodnie z informacjami z klubu skrzydłowy został dopuszczony do gier 5v5 na najwyższy obrotach co oznacza, że jest gotowy na intensywność meczu NBA.

Explore more:  who's playing monday night football

Kilka dni temu Steve Kerr zapowiadał, że jeżeli Draymond Green nie będzie miał za sobą żadnej wewnętrznej gry 5 na 5, to nie wystąpi w meczu z Suns. Szkoleniowiec GSW miał wówczas nadzieję, że 33-latek szybko przejdzie przez etap gry 3v3, a następnie dołączy do 5v5, do czego ma ostatecznie dojść.

W jakim zestawieniu zobaczymy Wojowników w środę? Kerr może wybrać opcję, która początkowo zadowoli Chrisa Paula i to na niego postawi w wyjściowej piątce (tak jak zapowiadał w obliczu kontuzji Greena). Draymond wraca dopiero po kontuzji i ograniczenie jego minut wydaje się rozsądną opcją. Dopiero po przeanalizowaniu dyspozycji Wojowników w każdym zestawieniu może dać trenerowi odpowiedź na pytanie “Która wyjściowa piątka powinna być optymalna?”.

Możemy też zobaczyć niski skład Warriros z Draymondem na “piątce”, ale trudno wyobrazić sobie taki scenariusz, biorąc pod uwagę jego uraz i przeciwnika. Po drugiej stronie stanie bowiem Jusuf Nurkić, który może nie być tak groźny w ofensywie, jak do niedawna Deandre Ayton, ale jest z pewnością lepszym obrońcą. Green byłby też dodatkowo przypisywany w defensywie do innych zawodników, bo ofensywny potencjał Suns może tego wymagać.

albania bulgaria match

aris limassol vs slovan bratislava

liechtenstein v bosnia

highland.league

universitario vs corinthians

Bạn cũng có thể thích...