F1: Carlos Sainz junior pozostaje w zespole Toro Rosso

F1: Carlos Sainz junior pozostaje w zespole Toro Rosso

Według informacji przekazanych przez szefa Red Bulla, Christiana Hornera, Carlos Sainz pozostanie reprezentantem satelickiego teamu z Milton Keynes na kolejny sezon Formuły 1.

Carlos Sainz junior
Carlos Sainz junior (Foto: AFP)

W ostatnim czasie młody kierowca łączony był z posadą w Ferrari i Renault. Hiszpan przekonywał natomiast, że najbardziej chciałby przenieść się do Red Bulla podążając drogą swojego byłego zespołowego partnera, Maksa Verstappena. Jak potwierdził Horner, za sprawą uruchomienia rocznej opcji zapisanej w obecnym kontrakcie Sainza, 21-latek w 2017 roku nadal będzie jeździł jednak w barwach ekipy z Faenzy.

– Na początku tego tygodnia skorzystaliśmy z odpowiedniej opcji w kontrakcie Carlosa, więc on jest już zobowiązany do reprezentowania Toro Rosso w ciągu najbliższych dwunastu miesięcy – oświadczył Horner, który tym samym jednoznacznie zakończył spekulację dotyczące przyszłości utalentowanego zawodnika.

– Podobnie, jak w przypadku wszystkich innych kierowców, którzy mają podpisane umowy z Red Bull Racing, będziemy mieć teraz możliwość umieszczenia go tam, gdzie chcemy. Obecnie jest w Toro Rosso, czyli tam, gdzie chcemy, aby się znajdował – dodał Brytyjczyk, który odniósł się także do sytuacji drugiego z reprezentantów tego teamu, Daniiła Kwiata.

– Byłbym zaskoczony, gdyby Sainz miał innego zespołowego partnera. Daniił kontynuuje swój rozwój i odnajduje swoje limity i jest w tej chwili oczywistym kandydatem do posady w Toro Rosso. Nie widzę nikogo, kto pukałby teraz do naszych drzwi i zagrażał jego pozycji – podsumował 42-latek.

Explore more:  Nowy selekcjoner Czechów

(GP).

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Data utworzenia:.

29 czerwca 2016, 17:37.

Bạn cũng có thể thích...