Dynamiczna rywalizacja rozpocznie elitarne polskie regaty

Dynamiczna rywalizacja rozpocznie elitarne polskie regaty

14-15 maja na wodach Jeziora Dąbie w Szczecinie odbędzie się pierwsza runda Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej. Na starcie rozgrywek ligowych zobaczymy 13 reprezentacji żeglarskich klubów sportowych z całego kraju. Łącznie w sezonie odbędą się cztery rundy w Szczecinie, Świnoujściu, Gdyni i Sopocie, które wyłonią klubowego mistrza Polski PZŻ.

Dynamiczna rywalizacja rozpocznie elitarne polskie regaty
Dynamiczna rywalizacja rozpocznie elitarne polskie regaty (Foto: Eurosport)

Jest to już druga edycja Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej. W tym roku zwiększyła się liczba startujących klubów oraz doszło wielu znanych i utytułowanych zawodników. Rozgrywki zorganizowane są w taki sposób, aby w jak największym stopniu uprościć uczestnictwo klubom. Udział w regatach nie wiąże się z żadną logistykąjachtów, gdyż te jednakowe i gotowe do regat dostarczane są i obsługiwane przez organizatorów na miejscu. Zasady sąbardzo przejrzyste i proste, co ułatwia ich zrozumienie nie tylko pasjonatom żeglarstwa, ale również publiczność i mediom niezwiązanym z dyscypliną.

– Wyścigi będą rozgrywane bardzo blisko brzegu, a trasa regat wzorowana będzie na rywalizacji meczowej, będzie krótka i dynamiczna. Podczas pierwszej imprezy w Szczecinie rozegramy około 30 wyścigów, a rywalizację będzie można obserwować z pomostów Centrum Żeglarskiego, które wszystkie znajdują się przy ulicy Przestrzennej. – Podkreśla Maciej Cylupa z Polish Match Tour, organizatora regat. Jest to bardzo widowiskowe miejsce i dlatego rozgrywki będą ekscytujące tak dla zawodników jak i kibiców. Poziom sportowy regat będzie bardzo wysoki, na starcie mamy wielu doskonałych zawodników z wielu klas i dyscyplin żeglarskich – dodaje Cylupa.

Pierwsze trzy kluby Ligi, poza medalami Mistrzostw Polski, otrzymają prawo startu w światowych rozgrywkach Sailing Champions League http://sailing-championsleague.Com/. Żeglarskie ligi krajowe cieszą się coraz większą popularnością. U naszych zachodnich sąsiadów Niemców oraz w Danii istnieją już nawet dwie ligi, Austria, Finlandia, Holandia, Norwegia, Rosja, Szwajcaria, Szwecja, USA, Wielka Brytania i Włochy organizują podobne projekty od zeszłego roku.

Explore more:  Piotr Żyła obchodzi 33. urodziny. Sukcesy, zabawne teksty, hobby, rodzina, wykształcenie

W tym roku zaplanowane są dwie imprezy Sailing Champions League. Pod koniec sierpnia w rosyjskim St. Petersburgu rozegrane zostaną eliminacje, natomiast klubowego mistrza świata poznamy w drugiej połowie września w Porto Cervo na Sardynii.

Organizatorami Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej są Polish Match Tour (MT Partners) oraz GSC Yachting przy współpracy Polskiego Związku Żeglarskiego. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.Ligazeglarska.Pl oraz na profilu ligi na facebooku.

Kalendarz regat Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej w sezonie 2016:.

14-15.05.2016 – Szczecin.

25-26.06.2016 – Świnoujście.

23-24.07.2016 – Gdynia.

13-14.08.2016 – Sopot.

Lista Startowa Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej 2016:.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Data utworzenia:.

12 maja 2016, 16:44.

Bạn cũng có thể thích...