Dajcie w końcu szansę tej młodzieży!

Dajcie w końcu szansę tej młodzieży!

Żużel.

Jan Krzystyniak apeluje, by w Toruniu i w Zielonej Górze przestano myśleć tylko „tu i teraz”.

19 maja 2016, 17:10..

| Aktualizacja 19 maja 2016, 17:10…

Krzystyniak uważa, że Protasiewicz jest nieodpowiedzialny
Krzystyniak uważa, że Protasiewicz jest nieodpowiedzialny (Foto: Michał Gołda / Pressfocus)

Sezon w pełni i masa problemów. Get Well pomimo braku kontuzji kontraktuje zawodnika z zewnątrz. Od zawsze byłem przeciwnikiem rezerwowych i nadal nim pozostaje! Drużyna jedzie słabo, atmosfera też nie jest najlepsza a mimo to trener „wysadzi” jednego z zawodników ze składu, aby dać szansę nowemu. Tym nowym jest Mroczka. Nie jeździł wcześniej i nie wiadomo, w jakiej jest formie. Mało tego, źle to wpłynie na drużynę, bo ktoś, kto już kilka meczów odjechał usiądzie zły na ławce rezerwowych. A przecież Get Well ma kilku juniorów. Powinni na nich postawić a nie ściągać kogoś z zewnątrz. Kiedy ta młodzież ma się objeżdżać skoro dla klubu liczy się tu i teraz? Jeśli nie zainwestuje się w młodzież, w przyszłości nie będzie wyniku.

Podobna sytuacja jest w Zielonej Górze. Wiadomo – Hampel nie jeździ i długu jeszcze nie pojeździ, ale Piotrek Protasiewicz jest nawet nie świeżo po kontuzji tylko w jej trakcie! 11 dni po złamaniu obojczyka to nie jest wystarczający czas na rehabilitację. Zachowanie Protasiewicza uważam za nieodpowiedzialne. To już nie jest najmłodszy zawodnik wystarczy, że przypomnę, iż w latach 70-tych wsadzałem mu smoczek do buzi. W tym wieku kości tak szybko się nie regenerują. Za moich czasów po złamaniu obojczyka czekało się z powrotem minimum trzy tygodnie. Medycyna nie mogła pójść aż tak bardzo do przodu!

Explore more:  Polska - Andora. Łukasz Skorupski zakażony koronawirusem

W niedzielę Piotrka nie czeka zwykły mecz o punkty. To będą derby lubuskie! Tu nikt nie odpuści i nie będzie patrzył czy Protasiewicz jest w trakcie kontuzji czy zdrowy jak przysłowiowy koń. Kolejny upadek może się wiązać z poważnymi komplikacjami. Dopiero niedawno mieliśmy sytuację z kontuzjowanym zawodnikiem na torze. Był nim Peter Kildemand i skończyło się upadkiem niewinnego młodzieżowca. A jest przecież młodzież w Ekantor.Pl Falubazie. Dlaczego im się nie da szansy? Ponownie wychodzi presja wyniku na tu i teraz i ponownie nikt nie patrzy do przodu, aby tą młodzież rozwijać, objeżdżać, w zawodach wysokiej rangi.

Na koniec chciałbym też pochwalić organizatorów warszawskiej rundy Grand Prix. W końcu zrobili tor, jaki powinni. Był w miarę szeroki, ale nie powodował, że żużlowcy jeździli daleko od siebie. Miał odpowiednią długość i nawierzchnię. Może zawody nie zachwyciły ilością mijanek, ale pod koniec zawodów było ciekawie. Myślę, że te kilka biegów zaszczepiło miłość do żużla u kilku nowych kibiców. Warszawa to dobre miejsce dla tego sportu. Oby tak dalej!

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Źródło:PrzegladSportowy.Pl.

Data utworzenia:.

19 maja 2016, 17:10..

Bạn cũng có thể thích...