Adam Nawałka: jestem zwolennikiem dawania drugiej szansy

Adam Nawałka: jestem zwolennikiem dawania drugiej szansy

– Chcemy odzyskać zaufanie kibiców – powiedział na konferencji prasowej przed meczem Polski z Irlandią Adam Nawałka. Selekcjoner narodowej reprezentacji wierzy w to, że uda się zatrzeć złe wrażenie po pojedynku ze Słowacją, choć dał też do zrozumienia, że kadra jest dopiero na początku swojej nowej drogi.

Adam Nawałka
Adam Nawałka (Foto: PAP)

– Do następnego meczu podejdziemy z wielką wiarą – chcemy odzyskać zaufanie kibiców. Nasze treningi były skoncentrowane głównie na tym, żeby wyeliminować błędy z meczu ze Słowacją. Chodzi przede wszystkim o organizację gry w obronie. Pracowaliśmy też nad psychiką zawodników, oczyszczeniem głów, bo wiemy, jak duże jest w Polsce oczekiwanie dobrego wyniku – rozpoczął konferencję Nawałka.

– Zawodnicy wyjdą na mecz z Irlandią na pewno odpowiednio zmotywowani. Rywal jest bardzo klasowy, ma ośmiu zawodników z Premier League, ostatnio wygrał 3:0 (z Łotwą – przyp. Red.). My jednak, choć szanujemy przeciwnika, będziemy przygotowani na bój – zapewnił.

Selekcjoner odniósł się też do kontrowersyjnych powołań zawodników, głównie z polskiej Ekstraklasy. – By być przygotowanym na sto procent do eliminacji mistrzostw Europy, trzeba sprawdzić pewną grupę piłkarzy. Chcemy na wiosnę przyszłego roku mieć pewność, że zawodnicy, którzy będą powołani, zaprezentują najwyższy poziom. Po ostatnich nieudanych eliminacjach należało dać szansę zawodnikom, którzy wyróżniali się w swoich klubach – nikt nie dostał powołania na kredyt. Ale wciąż jesteśmy w okresie pierwotnej selekcji. Ci, którzy nie wykorzystają szansy, mogą już jej ponownie nie dostać. Choć z drugiej strony zawsze jestem zwolennikiem dawania drugiej szansy – wyjaśnił Nawałka.

Explore more:  Mistrzostwo ucieka Barcelonie

– Ze wszystkimi zawodnikami pracujemy nad organizacją gry. Najważniejsze są oczywiście mecze, ale to, co dzieje się na treningach, ma na spotkania bezpośrednie przełożenie. U wielu zawodników widać jeszcze duże rezerwy i to napawa mnie optymizmem. Wierzę, że nie tylko Grzegorz Krychowiak czy Michał Pazdan, ale wszyscy dostosują się do mojego stylu – odparł były szkoleniowiec Górnika Zabrze na pytanie o postawę Krychowiaka.

Selekcjoner został też zapytany o Łukasza Teodorczyka. – To niezwykle utalentowany zawodnik, ale wiele elementów – jak koncentracja, umiejętność wykorzystywania sytuacji czy grę zespołową – jest u niego do poprawy. Mam nadzieję, że wiele wyciągnął z ostatnich treningów. Czy wyjdzie w pierwszym składzie, dowiecie się przed meczem.

Adam Nawałka nie chciał zbyt dogłębnie analizować słów Mateusza Klicha na temat polskich kibiców. – Musimy przede wszystkim zachęcać kibiców do wspierania nas poprzez naszą dobrą grę. Jak najmniej słów, jak najwięcej czynów – taka dewiza powinna sprzyjać poprawie atmosfery wokół kadry – zakończył selekcjoner.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Data utworzenia:.

18 listopada 2013, 18:04.

Bạn cũng có thể thích...